Foto: Sākas jaunais 2019./2020. mācību gads
Foto: LETA

Pirmdien, 2. septembrī, sākas jaunais 2019./2020. mācību gads.

Saskaņā ar valdībā apstiprinātajiem noteikumiem par mācību gada sākuma un beigu laikiem šis mācību gads vairumam skolēnu ilgs līdz 2020. gada 29. maijam. Citāds mācību gada beigu laiks ir skolēniem, kuriem paredzēts kārtot eksāmenus - 9.klašu skolēniem mācības beigsies 15. maijā, bet mācību gads - 12 .jūnijā, savukārt 12. klašu skolēniem mācības beigsies 2020. gada 15. maijā, bet mācību gads noslēgsies 19. jūnijā.

Mācību gada laikā paredzēti vairāki brīvlaiki. Pirmais brīvlaiks gaidāms jau nākamajā mēnesī, rudens brīvlaikam ilgstot no 21. oktobra līdz 25. oktobrim. Ziemas brīvdienas paredzētas no 23. decembra līdz 2020. gada 3. janvārim.

Pēc tam ieplānotas pavasara brīvdienas. Nedēļu garā brīvlaikā 1.-11. klašu skolēni dosies 2020. gada 16. martā, savukārt 12. klases skolēnu pavasara brīvlaiks eksāmenu dēļ paredzēts nedēļu vēlāk - no 2020. gada 23. marta līdz 27. martam.

Noslēdzoties mācību gadam, skolēni, kā ierasts, dosies vasaras brīvdienās, kas 1.-8. un 10.-11. klašu skolēniem ilgs no 1. jūnija līdz 31. augustam.

Tāpat kā līdz šim, izglītības iestādes būs tiesīgas patstāvīgi pieņemt lēmumu par vienu nedēļu ilgām papildu brīvdienām 1.klases skolēniem otrajā semestrī.

Ja mācību gada laikā iestājas ārkārtējas situācijas, kuras iepriekš nevar paredzēt un kuru dēļ ilgstoši (vismaz vienu nedēļu) nav iespējams nodrošināt mācības, izglītības iestādes dibinātājs ir tiesīgs pieņemt lēmumu par mācību gada pagarināšanu 1.-8. un 10.-11. klašu skolēniem. Piemēram, šāda situācija var veidoties ziemā, kad sakarā ar zemo gaisa temperatūru bērni drīkst neapmeklēt izglītības iestādi.

Source

LETA

Tags

1. septembris
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form