12.martā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās plāno piedalīties 83,6% Latvijas pilsoņu, liecina "Latvijas faktu" februārī veiktā aptauja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
49,7% aptaujāto atzinuši, ka vēlēšanās noteikti piedalīsies, bet 33,9% - nebija tik pārliecināti.

6,5% domā, ka pašvaldību vēlēšanās nepiedalīsies, bet 5,8% izlēmuši noteikti nepiedalīties. Vēl 4% bija grūti prognozēt savu dalību pašvaldību vēlēšanās.

Aptaujas rezultāti rāda, ka cittautieši varētu būt aktīvāki, piedaloties vēlēšanās. 52,5% cittautiešu atzinuši, ka pašvaldību vēlēšanās noteikti piedalīsies, bet 31,2% vēl nebija galīgi izlēmuši. 4,9% cittautiešu atzinuši, ka drīzāk vēlēšanās nepiedalīsies, bet 5% noteikti nepiedalīsies.

No izvaicātajiem latviešiem 12.marta vēlēšanās noteikti piedalīsies 48,7%, bet 34,9% vēl nebija tik pārliecināti. 7,2% latviešu domā, ka vēlēšanās nepiedalīsies, bet 6,1% ir pārliecināti, ka pašvaldības nevēlēs.

Aptauja liecina, ka visaktīvākie ir Rīgas un Latgales iedzīvotāji. No izvaicātajiem rīdziniekiem pašvaldību vēlēšanās noteikti piedalīsies 57,9% pilsoņu, tai skaitā 55,6% latviešu un 62,5% cittautiešu. No Latgales iedzīvotājiem vēlēšanās noteikti piedalīsies 57,4%.

No zemgaliešiem vēlēšanās noteikti plāno piedalīties 48,5%, no vidzemniekiem - 43,3%, bet no kurzemniekiem - 38,4%.

Zemgalē ir vislielākais to pilsoņu skaits, kas vēl nav pieņēmuši galīgo lēmumu, vai piedalīties vēlēšanās - 43,4% pagaidām domā, ka varētu piedalīties vēlēšanās. Savukārt Vidzemē ir vislielākais to pilsoņu īpatsvars, kas pauduši, ka noteikti vēlēšanās nepiedalīsies - 9,4%.

Aptauja arī rāda, ka iedzīvotāju aktivitāti, piedaloties vēlēšanās, ietekmē arī izglītības līmenis. Visaktīvākie vēlētāji ir ar augstāko izglītību - 54,8% noteikti piedalīsies vēlēšanās, bet no tiem, kas ieguvuši pamata vai ir ar nepabeigtu vidējo izglītību - 43,1%.

Aptauja veikta laikā no 11.-20.feruārim, izvaicājot 1008 Latvijas pastāvīgos iedzīvotājus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form