Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju valsts iestāžu darbu vērtē negatīvi, bet pozitīvu vērtējumu izteikusi nedaudz vairāk kā viena trešā daļa - 36,9%. Par to liecina socioloģisko pētījumu firmas SKDS pētījums, kas veikts pēc Valsts civildienesta pārvaldes pasūtījuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Aptauja liecina, ka valsts sektorā strādājošie savā vērtējumā ir kritiskāk noskaņoti nekā privātā sektorā strādājošie vai nestrādājošie iedzīvotāji - negatīvi noskaņoti ir 52,2% valsts institūciju darbinieku un 40,6% privātās sfēras darbinieku.

Konstatēts, ka pilnīgu un izsmeļošu informāciju saņēmuši un ar laipnu un ieinteresētu darbinieku attieksmi valsts iestādēs ir saskārusies vairāk nekā puse - attiecīgi 52,4% un 50,7% - iedzīvotāju. Savukārt ar šādu "pozitīvās pieredzes veidu" saskārusies tikai trešā daļa valsts pārvaldes darbinieku.

Ar birokratizāciju saskāries 58,1% iedzīvotāju, bet ar nepilnīgas informācijas saņemšanu 49%.

Secināts arī, ka vairāk nekā puse - 55% iedzīvotāju - uzskata, ka informācija par valsts iestāzu darbu nav pietiekami pieejama. Tikai 19,7% aptaujāto ir apmierināti ar esošo situāciju attiecībā uz informācijas pieejamību.

Konstatēts, ka iedzīvotāji ļoti reti vēršas ministrijās - tikai katrs septītais (15,6%) ir apmeklējis ministrijas, savukārt katrs otrais - 55,1% - to pakļautībā esošās valsts iestādes. Visvairāk iedzīvotāju apmeklē pašvaldības - vairāk nekā divas trešdaļas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form