Iedzīvotāju masveida deklarēšanās Valgā: Valku sadusmo valsts atbilde
Foto: LETA

Valkas novada pašvaldība ir saņēmusi atbildes uz lūgumu rast risinājumu īpašajai situācijai, kas radusies Valkā, kur masveidā iedzīvotāji savu dzīvesvietu deklarē kaimiņvalstī Igaunijā, Valgā, bet faktiski turpina dzīvot Valkas pilsētā. Saņemtās atbildes domi neapmierina – domes priekšsēdētājs to nodēvējis par "atrakstīšanos", kas nerisina Valkas problēmu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paziņojumā medijiem Valkas novada dome norāda, ka pērn 12. decembrī pašvaldība nosūtīja vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS), kā arī Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājam Mārtiņam Bondaram (AP) un finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) par nepieciešamību rast risinājumu šai īpašai situācijai.

Šā gada 11. janvārī, Valkas novada dome saņēma atbildes vēstuli no Finanšu ministrijas, kas savstarpēji saskaņota ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

"Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likuma (turpmāk – likums) mērķis ir, ņemot vērā pašvaldību sociālekonomiskās atšķirības, radīt pašvaldībām līdzīgas iespējas ar likumu noteikto funkciju izpildei, kā arī veicināt to iniciatīvu un patstāvību savu finanšu resursu veidošanā. Likums nosaka visām pašvaldībām vienādus nosacījumus izlīdzināšanas aprēķina veikšanai un neparedz izņēmuma gadījumus, kas būtu pielāgoti kādai īpašai situācijai konkrētā pašvaldībā. Līdz ar to likumā nav iespējams paredzēt speciālu normu, kas atrisinātu problēmu saistībā ar Valkas novada iedzīvotāju dzīvesvietas deklarēšanu Valgā," atbildes vēstuli citē Valkas novada domē.

"No 2019. gada 1. janvāra darbojas pagaidu budžets, ar kuru tiek nodrošināta valsts funkciju un saistību izpilde, nodrošinot iepriekšējā gada valsts un pašvaldību budžetu politiku turpināšanu nemainīgā līmenī. Vienlaicīgi vēršam uzmanību, lai izpildītu likumā noteikto mērķi, sagatavojot pagaidu budžetu, tika rasts risinājums, kas paredz pašvaldībām stabilu, funkciju veikšanai nepieciešamo finansējumu un nodrošina, ka nevienai no pašvaldībām, tai skaitā, Valkas novada pašvaldībai, nav izlīdzināto ieņēmumu samazinājums," Finanšu ministrijas rakstīto citē dome.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis norāda: "Esam saņēmuši kārtējo vēstuli, ko savādāk nevar nosaukt kā atrakstīšanos, jo mūsu problēma nekādā veidā netiek risināta. Vairākkārt detalizēti esam izstāstījuši savu situāciju un neformāli politiķi atzīst, ka – jā, tā būtu jārisina, taču nav politiskās gribas un vēlmes, līdzīgi tāpat kā jautājumā par medicīnu, nopietni iesaistīties un darīt kaut ko reālu".

"Tas ir ļoti slikti un, protams, arī sagādā nopietnas problēmas mūsu pašvaldībai. Tagad turpināsim par šo problēmu runāt ar jauno valdību, ar jauno finanšu ministru, jo katru gadu pazaudējot būtiskus budžetu ieņēmumus tieši no valsts dotācijas daļas, problēmu apjoms turpina uzkrāties. Tādēļ jābūt neatlaidīgiem un jāturpina par savām interesēm cīnīties," apņēmību neslēpj Krauklis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Finanšu ministrija Valka Vents Armands Krauklis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form