IeM rosinās atbalsta ieviešanu Ukrainas bēgļu izmitināšanai līdz 60 dienām
Foto: LETA

Iekšlietu ministrija (IeM) gatavo un šonedēļ virzīs grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā par vēl vienu primāro atbalstu bēgļu izmitināšanai līdz 60 dienām, informēja IeM parlamentārais sekretārs Mārtiņš Šteins (AP).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izmaiņas tiek gatavotas atbilstoši koalīcijas attīstības komitejas uzdevumam, un tās paredzēts pieteikt apspriešanai trešdienas, 13.jūlija, koalīcijas sēdē. Pēc tam tās plānots skatīt Ministru kabinetā un tālāk arī kādā no Saeimas ārkārtas sēdēm, skaidroja politiķis.

Grozījumi arī paredz paplašināt pašvaldības kompetences atbalsta sniegšanas jautājumos, kā arī tiesiskās skaidrības nodrošināšanai precizētas arī citas normas.

Vēl kā atsevišķu jautājumu drīzumā plānots virzīt atbalsta programmu nevalstiskajām organizācijām (NVO), kas palīdz Ukrainas civiliedzīvotājiem. Iespējams, NVO atbalsta programmas apjoms varētu būt ap 300 000 eiro, taču summu vēl plānots precizēt līdz valdības sēdei, norādīja Šteins.

Savukārt topošais likumprojekts, kas tiks virzīts šonedēļ, paredz regulējuma papildināšanu ar vēl vienu primārā atbalsta veidu - izmitināšanu ar termiņu līdz 60 dienām. Pašvaldība varēs pieņemt lēmumu par attiecīgā Ukrainas civiliedzīvotāja izmitināšanu līdz 60 dienām tikai tad, ja attiecīgajā pašvaldībā būs sasniegti 80% no faktiski iespējamā izmitināto Ukrainas civiliedzīvotāju skaita un nebūs iespējams nodrošināt attiecīgā Ukrainas civiliedzīvotāja izmitināšanu citā pašvaldībā.

Ja tiks piešķirts atbalsts uz 60 dienām, tad attiecīgais Ukrainas civiliedzīvotājs nevarēs saņemt primāro atbalstu - izmitināšanu līdz 120 dienām. Likumprojektā paredzēts, ka valsts turpina nodrošināt izmitināšanu, bet ne ilgāk kā līdz 2022.gada 31.decembrim.

Izdevumus par Ukrainas civiliedzīvotājiem nodrošināto izmitināšanu pašvaldībai segs, ņemot vērā izvēlēto izmitināšanas ilgumu, nepārsniedzot Ministru kabineta noteikto maksimālo apmēru.

Pašvaldība nevarēs pieņemt lēmumu par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu līdz 60 dienām attiecībā uz tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri būs izmitināti līdz šajā likumprojektā paredzēto grozījumu spēkā stāšanas dienai. Šāds nosacījums tiks noteikts, lai tiktu liegts pārvietot Ukrainas civiliedzīvotājus no lētākām uz dārgākām izmitināšanas vietām.

Savukārt attiecībā uz citu, augstāk minēto atbalsta programmu NVO, kuras palīdz Ukrainas civiliedzīvotājiem - to izstrādā Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) atbilstoši NVO un IeM priekšlikumiem, norādīja Šteins. Kad programmas projekts tiks sagatavots, Kultūras ministrija to virzīs tālākai izskatīšanai valdībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

NVO atbalsta programmas mērķis ir piešķirt valsts budžeta finansējumu SIF, lai 2022.gadā sniegtu atbalstu gan brīvprātīgā darba nodrošināšanai, gan citām NVO darbībām Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iekšlietu ministrija NVO Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form