Interesi par zemes nomu Skrundas armijas pilsētiņā izrādījuši NBS
Foto: F64

Interesi par zemes nomāšanas iespēju Skrundas radiolokācijas stacijas pilsētiņā izrādījuši arī Nacionālie bruņotie spēki (NBS), pastāstīja Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece.

"Ir sāktas sarunas ar bruņotajiem spēkiem - par vietu, kur viņi varētu savas mācības vest, bet šajā brīdī tās vēl ir tikai sarunas," sacīja Robežniece, piebilstot, ka NBS pārstāvji jau ir bijuši aplūkot pilsētiņu klātienē, lai izvērtētu tās sniegtās iespējas.

Pēc viņas teiktā, Skrundas novada dome pagājušajā nedēļā saņēmusi iegādātā īpašuma zemesgrāmatu. "Pagājušajā nedēļā esam saņēmuši oficiāli zemesgrāmatu. Šīs īpašuma tiesības ir sakārtotas līdz galam, kas mums tā kā mazlietiņ traucējas strādāt. (..) Nākamā mēneša laikā tiks izsludināts publiskais zemes nomas līgums, kur cilvēki varēs pieteikties, lai šo lokatorpilsētiņu apdzīvotu," klāstīja Skrundas novada domes priekšsēdētāja.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka joprojām ir interese arī no vietējiem uzņēmējiem. "Šī interese ir, tieši tāpēc tiks izsludināts publisks konkurss. Mēs vērtēsim un skatīsimies - mums ir ļoti svarīgs uzņēmēju godaprāts, lai viņi patiešām ieguldītu investīcijas, kas nestu labumu mūsu Skrundas iedzīvotājiem," sacīja Robežniece un piebilda, ka pilsētiņā sākti sakopšanas darbi.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Skrundas radiolokācijas stacijas pilsētiņu par 12 tūkstošiem eiro šā gada 15.janvārī iegādājusies Skrundas novada dome.

Nekustamais īpašums sastāv no zemes gabala 45,1042 hektāru platībā. Uz zemes gabala atrodas desmit dzīvojamās ēkas, trīs caurlaides biroji, trīs transformatora apakšstacijas, pārtikas veikals, klubs, sporta zāle, ūdenstornis, trīs noliktavas ēkas, trīs pārvaldes ēkas, sardzes telpa, trīs kazarmas ēkas, divas ēdnīcas, dārzeņu glabātava, kosmisko sakaru stacija, sporta zāle, pirts, siltumnīca, divas katlumājas, autoskola, 32 apkurināmas garāžas, autoparka darbnīcas, sūkņu stacija, ūdens mīkstināšanas stacija, automašīnu uzpildes stacija, kā arī autotehnikas inventāra noliktava.

Pilsētiņa savulaik tika izveidota PSRS militāristu vajadzībām. Tās tuvumā bija izvietota radiolokācijas stacija, nodrošinot trauksmes sistēmas darbību par raķešu uzbrukumu. 1994.gadā pēc Krievijas un Latvijas savstarpējā līguma noslēgšanas par Krievijas karaspēka izvešanu no Latvijas teritorijas tika nolemts demontēt nepabeigto lokatoru "Darjal-UM". 1995.gada maijā lokatora celtni uzspridzināja. Abi atlikušie lokatori kalpoja vēl dažus gadus, līdz 1999.gada rudenī tika pabeigta to demontāža un novākti būvgruži.

Source

BNS

Tags

Nacionālie bruņotie spēki Skrunda
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form