Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos notikušo incidentu dēļ neplāno atkāpties no amata,vienlaikus tiks veidotas izmeklēšanas komisijas, lai noskaidrotu situāciju ar bērnu ģībšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savu lēmumu Seile paziņoja otrdien pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu.

Ministre atkārtoja, ka "uzņemās pilnu atbildību par organizatoriskajām nepilnībām". "Rezultātā svētki tika sabojāti tiešām daudziem cilvēkiem. Mana izpratne par politiskās atbildības uzņemšanos var būt divējāda. Viens ir demisionēt, bet otrs - darīt visu iespējamo, lai līdzīgas situācijas nenotiktu. Es vēlējos ar premjeri saskaņot scenāriju, kuru es izvēlos. Esmu gatava darīt visu iespējamo, lai līdzīgas situācijas neatkārtotos. Premjere šo lēmumu atbalstīja," teica izglītības un zinātnes ministre.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, Seile norādīja, ka "ir izjutusi "Vienotības" atbalstu lēmuma pieņemšanā par palikšanu amatā". Tāpat ministre atkārtoti uzsvēra, ka uzņemas pilnu atbildību par notikušo. "Esmu gatava darīt visu, lai līdzīgas situācijas neatkārtotos," teica Seile.

Seile ir izveidojusi komisiju, kuru vada Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ierēdņi, lai izvērtētu situāciju ar bērnu ģībšanu dziesmu un deju svētku laikā. Izglītības un zinātnes ministre atklāja, ka IZM izveidotajā dziesmu un deju svētku izvērtēšanas komisijā "ietilps IZM, Kultūras ministrijas, kā arī visas svētku koordinējošās iestādes".

Arī premjere iecerējusi veidot izmeklēšanas komisiju. "Es arī veidoju komisiju, kas saņems rezultātus divu nedēļu laikā. Galvenais ir bērnu drošība un veselība, lai perspektīvā neatkārtotos šie gadījumi, kad bērni ir pārguruši. Svarīga ir bērnu piedalīšanās un viņu prieks, nevis citu ambīciju apmierināšana," teica Straujuma.

Tāpat Straujuma un Seile žurnālistiem atzina - "nevar izslēgt iespēju, ka varētu tikt mainīta dziesmu un deju svētku organizatoriskā vadība". "Ir labi, ka šobrīd mums ir laiks domāt par nākamajiem svētkiem. Nav tā, ka mums ir jāatrod šodien, lai organizētu svētkus rīt. Jāveic savlaicīgi izvērtēšanas darbi no visām iesaistītajām pusēm," sacīja Seile.

Sestdien Mežaparka Lielajā estrādē ģenerālmēģinājuma laikā sākās masveida bērnu ģībšana, kā dēļ tika pārtraukts koncerts un vēlāk naktī Seile pieņēma lēmumu atcelt svētku gājienu, tomēr pēc tam tas notika.

Savukārt pirmdien Seile, pēc preses konferences, kas bija veltīta Dziesmu un deju svētku norisei, žurnālistiem norādīja, ka, viņasprāt, "šobrīd sabiedrība dalās divās daļās par to, vai lēmums par svētku gājiena atcelšanu bija pareizs vai nepareizs".

"Man ir žēl, ka šis jautājums [iespējamā demisija] prevalē Dziesmu svētku tematikā. Es uzņemos visu atbildību par situāciju, kas bija Dziesmu svētkos. Ja prasība būs politiskajai atbildībai materializēties demisijā, tad esmu tam gatava. Šis nav emocionāls lēmums un vēlos vispirms runāt ar premjeri," viņa teica.

"Es šobrīd uzņemos pilnu politisko atbildību. Paralēli ir vairāku līmeņu situācija. Sākumā ir nekavējoši jāizvērtē visas rīcības, kādas tika veiktas svētku laikā. Izglītības un zinātnes ministrija ar manu lēmumu veidos izvērtēšanas komisiju. Arī premjere vēlas veidot izvērtēšanas komisiju un viens no rītdienas sarunas tematiem ar Straujumu būs par to, kā šīs komisijas atšķirsies, vai tās ir jāapvieno," teica ministre.

Kā vēstīts,  XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertus apmeklējuši 66 600 skatītāju, bet kopā visas norises, ieskaitot mēģinājumus un saistītos pasākumus, apmeklējuši aptuveni 200 tūkstoši interesentu.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisinājās Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam, tajos piedalījās ap 37 890 dalībnieku.

Noslēguma koncertā Mežaparkā piedalījās 13 000 koristu, 800 dejotāju, 900 skolu pūtēju orķestru dalībnieku, 800 folkloras kopu dziedātāju, 36 diapsoras pārstāvju.

Aizvadīto skolēnu dziesmusvētku laikā slimnīcā nonāca 62 bērni, savukārt kopējais bērnu skaits, kuru stāvokli var raksturot kā ģīboni, ir 50, pirmdien preses konferencē informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja vietniece Renāte Pupele.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija Mārīte Seile
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form