Izpildītāju organizāciju starptautiskā konfederācija aptur Krievijas dalību, lems par tās izslēgšanu
Foto: Pixabay

Izpildītāju organizāciju starptautiskajā konfederācija (SCAPR), kas ir izpildītāju tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizāciju padome un apvieno izpildītāju tiesību pārvaldījuma organizācijas visā pasaulē, pieņēmusi lēmumu apstādināt Krievijas dalību tajā, informē SCAPR pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savā paziņojumā SCAPR norāda, ka kategoriski nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā, kas apdraud mieru un demokrātiju visā Eiropā un pasaulē.

Savukārt, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA), kura pārstāv Latviju SCAPR, savā padomes sēdē, reaģējot uz Krievijas iebrukumu un atbalstot SCAPR paziņojumu, lēmusi uz trīs gadiem ieturēt atlīdzību izmaksas Krievijas organizācijām. "LaIPA pilnībā atbalsta SCAPR lēmumu par Krievijas atstādināšanu no šīs starptautiskās organizācijas, kā arī piemērotās sankcijas Krievijai blakustiesību atlīdzību izmaksas jomā," norāda LaIPA izpilddirektore Liena Grīna, "tāpēc arī LaIPA kā Latvijas pārstāve šajā konfederācijā pievienojas SCAPR noteiktajiem ierobežojumiem Krievijas organizācijām."

SCAPR savā paziņojumā izsaka pateicību visām konfederācijā ietilpstošajām organizācijām un individuālajiem biedriem, kas jau snieguši palīdzību Ukrainas cilvēkiem. Arī SCAPR valde lēmusi par finansiālu atbalstu Ukrainas bēgļiem, ziedojot trīs palīdzības organizācijām:

- Polijas humānā palīdzības organizācijai;

- Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejai;

- Apvienoto Nāciju Organizācijas Augstā komisāra bēgļu jautājumos birojam.

Tāpat SCAPR aicina visas tās sastāvā iesaistītās biedrības sniegt palīdzību gan šīm organizācijām, gan tādām, kas koordinē palīdzību Ukrainas ļaudīm konkrētās valstīs. Jau jūnijā, kārtējā SCAPR Ģenerālajā asamblejā, tiks lemts par Krievijas izslēgšanu no organizācijas. "Mēs atbalstām brīvu un neatkarīgu Ukrainu un nosodām Putina režīma organizēto iebrukumu neatkarīgā valstī," teikts SCAPR paziņojumā. "Mēs esam kopā ar Ukrainas cilvēkiem un jo īpaši ar mūsu kolēģiem no Ukrainas Autortiesību un blakustiesību līgas."

"Latvijas mūziķi un producenti ir ļoti aktīvi, atbalstot mūsu ukraiņu kolēģus, draugus un Ukrainas tautu," saka LaIPA izpilddirektore Liena Grīna, "tāpēc arī LaIPA kā kolektīvā pārvaldījuma organizācija nevar palikt malā. Mēs varam rīkoties ar tiem līdzekļiem, kas ir mūsu rīcībā, tāpēc arī ir pieņemts šāds LaIPA padomes lēmums par atlīdzību ieturēšanu Krievijas organizācijām." Viņa uzskata, ka loģisks ir arī kolektīvā pārvaldījuma organizācijas apvienojošās konfederācijas lēmums par Krievijas dalības apturēšanu: "Visa pasaule ir nosodījusi Krievijas sākto karu Ukrainā, un radošie cilvēki atbalsta paušanā Ukrainai ir vieni no aktīvākajiem. Protams, mēs atbalstām tos Krievijas kolēģus, kuri iestājušies pret karu, taču situācija pagaidām ir tāda, ka Krievijas organizāciju izolēšana ir nepieciešama un svarīga."

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krievija LaIPA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form