Izsludināta virkne iepirkumu Liepājas cietuma būvniecībai
Foto: Publicitātes foto

Pamatojoties uz pagājušā gada 4. jūnija valdības lēmumu par jaunā Liepājas cietuma būvniecības uzsākšanu 2021. gadā, ir izsludināti vairāki iepirkumi, portālu "Delfi" informēja Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Ksenija Vītola.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izsludināts būvuzraudzības iepirkums, iepirkums par zemes gabala izpēti uz sprādzienbīstamu priekšmetu un nesprāgušu munīciju un ģeotehniskās izpētes iepirkums, lai nodrošinātu nepieciešamos zemes gabala izpētes un būvlaukuma sagatavošanas darbus pirms būvniecības uzsākšanas. Tiek intensīvi strādāts arī pie būvdarbu iepirkuma dokumentācijas sagatavošanas, šo iepirkumu tiek plānots izsludināt līdz šī gada jūlijam, informē TM.

Atbildīgās iestādes ir intensīvi strādājušas, lai iespējami samazinātu jaunā Liepājas cietuma projekta kopējās izmaksas. Piesaistot biedrību "Latvijas Arhitektu savienība" un Latvijas Būvinženieru savienības ekspertus, ir atkārtoti pārskatīts cietuma būvprojekts, apjomi, kā arī izmantojamie materiāli, kur tas pieļaujams un kas nekādā mērā neietekmē objekta drošību un funkcionalitāti.

Sekmīgai un ātrākai jaunā cietuma būvniecības procesa nodrošināšanai plānots izmantot "design&build" jeb "projektē un būvē" metodi, apvienojot vienā iepirkumā izmaiņu veikšanu būvprojektā, autoruzraudzību un būvdarbus, tādā veidā prasot no uzvarētāja pilnu atbildību par projekta realizēšanu.

Kopējās projekta izmaksas, ieskaitot projektēšanu, būvdarbu veikšanu, būvprojekta ekspertīzi, autoruzraudzību, būvuzraudzību, nepieciešamo aprīkojumu, nodokļus saskaņā ar Ministru kabineta lēmumā par Liepājas cietuma būvniecību noteikto ir 146 898 298 eiro.

Jaunajā cietumā tiks nodrošināta konceptuāli atšķirīga soda izpildes organizācija, paredzētas plašas iespējas pilnvērtīgai notiesāto resocializācijai, tajā skaitā ieslodzīto nodarbinātības iespējas, kā arī vieta un iespējas ieslodzīto apmācībām. Attiecīgi šāda mēroga projekta īstenošana, izveidojot mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru un jauna veida soda izpildi, ļaus soda izpildes laikā radīt priekšnoteikumus, lai notiesāto personu likumpaklausīgai dzīvei sabiedrībā, tādējādi mazinot atkārtota noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Līdz ar to samazināsies tiesībsargājošo struktūru noslodze un izmaksas jaunu noziegumu izmeklēšanā, iztiesāšanā un soda izpildes nodrošināšanai.

Lielo valsts pasūtījumu īstenošana Covid-19 krīzē ir viens no instrumentiem ekonomisko procesu aktivizēšanai un sildīšanai – ekonomikā ir nepieciešamas tūlītējas investīcijas, īpaši reģionos, lai veicinātu ekonomisko aktivitāti un nodarbinātību gan būvniecības, gan saistītajās nozarēs, nodrošinot jaunas darba vietas.

Kā liecina TM aplēses, būvniecības rezultātā jau tuvākajos gados nodokļu veidā valsts budžetā atgriezīsies apmēram 30-50 miljonu eiro, neskaitot tos pozitīvos ekonomiskos un sociālos efektus nākotnē, ko nesīs ieslodzījuma vietu reformas īstenošana, kura nav iespējama bez atbilstošas infrastruktūras. Pēc jaunā cietuma nodošanas ekspluatācijā būtiski samazināsies valsts budžeta tēriņi vecās infrastruktūras uzturēšanai, kurus valsts katru gadu investē, lai garantētu sabiedrības drošību.

Liepājas cietumā paredzētas vietas 1200 ieslodzītajiem. Visā kompleksā ietilpst astoņas dažādas ēkas. Komplekss atradīsies 5,6 kilometru attālumā no Liepājas centra. Kā viens no galvenajiem faktoriem cietuma projektēšanā izvirzīta gan ieslodzīto, gan arī personāla drošība. Jaunajā cietumā tiks nodrošināta ieslodzīto resocializācija un nodarbinātības iespējas, paredzēts plašs nodarbinātības centrs ar darba iespējām ieslodzītajiem, kā arī vieta ieslodzīto apmācībām.

Būvniecības procesa īstenošanu un uzraudzību TM deleģējusi SIA "Tiesu namu aģentūra", kas nodrošina un organizē iepirkumus. Savukārt cietuma izbūvei nepieciešamās tehniskās prasības tiek formulētas darba grupu sanāksmēs, kurās piedalās gan pārstāvji no Ieslodzījuma vietu pārvaldes, gan TM un SIA "Tiesu namu aģentūra".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Būvniecība Ieslodzījuma vietu pārvalde Latvijas Arhitektu savienība Liepāja Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form