Izsludināts iepirkums par Mežaparka Lielās estrādes noslēdzošajiem pārbūves darbiem
Foto: DELFI

Rīgas domes vadībai panākot vienošanos par aizņēmumu Valsts kasē, Rīgas domes Īpašuma departaments izsludinājis iepirkumu par Mežaparka Lielās estrādes noslēdzošiem pārbūves darbiem, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Būvniecības noslēdzošā kārtā tiks uzbūvēta estrādes ēkas stiklotā fasāde, ieklāts estrādes kupola membrānas jumts, kā arī izbūvētas estrādes ēkas iekštelpas. Tāpat šajā būvniecības kārtā izbūvēs jaunas saimniecības pagalma būves un veiks katlumājas pārbūvi, kā arī demontēs būvprojektā norādītās līdzšinējās estrādes saimniecības ēkas.

Atbilstoši konkrētā posma būvprojektam tiks izbūvēti lietotāja inženiertīkli, kā arī pabeigs atlikušās estrādes teritorijas daļas labiekārtojumu. Šajā būvniecības kārtā ir paredzēts atjaunot vēsturisko paviljonu un ierīkot informatīvu pastaigu taku, kā arī izveidot Dziesmu svētku ekspozīciju, informē pašvaldībā.

Īpašuma departaments izstrādājis arī īstenošanas laika grafiku, paredzot nepieciešamos tehnoloģiskos pārtraukumus pēc faktiskās situācijas, lai nodrošinātu savlaicīgu un drošu XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi 2021. gadā jūlijā, kā arī būvprojekta realizāciju pilnā apmērā līdz 2021. gada decembrim.

Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldība informēja Kultūras ministriju (KM) un Latvijas Nacionālās kultūras centru par Mežaparka Lielās estrādes pārbūves pabeigšanai nepieciešamo aizņēmumu kopsummā līdz 23 miljoniem eiro. Rīgas pagaidu administrācija vienojās ar KM, un valdība 5. maijā pieņēma lēmumu, kurā pašvaldībai rada iespēju līdz 2022. gadam aizņemties Valsts kasē līdz 23 miljonu eiro lielu finansējumu.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana aizsākās 2016. gada 11. martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome Rīgas domes Īpašuma departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form