Izstrādāts jaunveidojamā Ķekavas novada apvienošanas projekts
Foto: F64

Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Baldones novada pašvaldību ir izstrādājusi jaunveidojamā novada administratīvās struktūras apvienošanas projektu, kas šodien, 14. jūnijā, nosūtīts Valsts reģionālās attīstības aģentūrai, lai gan projekta sagatavošanas termiņš ir 1. jūlijs, informē Ķekavas novada pašvaldības pārstāve Vineta Vītoliņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa norāda, ka apvienošanās projekts izstrādāts atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem un noteiktajiem termiņiem - projekts tika izveidots līdz 1. jūnijam un nosūtīts atbildīgajai iestādei divas nedēļas ātrāk, kā tas noteikts MK noteikumos.

Līdz ar jaunveidojamā Ķekavas novada administratīvās struktūras apvienošanas projektu nosūtīts arī Ķekavas novada pašvaldības nolikuma projekts, kā arī pārskats par piešķirtās valsts mērķdotācijas izlietojumu 2020. un 2021. gadā.

Balstoties uz Ķekavas novada pašreizējo pārvaldes modeli un pieredzi tā darbībā, kā arī izanalizējot Baldones novada vadības modeli, kopējo izpildvaras konsultāciju rezultātā jaunveidojamajā Ķekavas novada administratīvās struktūras projektā tiek piedāvāts izveidot ekonomiski saimnieciski pamatotas un kvalitatīvas piecas funkciju pārvaldes, kas nodrošinātu vienotu katras jomas darbību un koordināciju, skaidru uzdevumu sadali, vienas pieturas aģentūras principu konkrētajā jomā, kā arī saprotamu, vienkāršu, efektīvu un caurskatāmu pakalpojumu sniegšanas un saņemšanas procesu, skaidro Vītoliņa.

Arī jaunveidojamā Ķekavas novada administrācijā plānotas šādas nozaru pārvaldes - Izglītības, kultūras un sporta pārvalde, Attīstības un būvniecības pārvalde, Īpašumu pārvalde, Finanšu pārvalde un Administratīvā pārvalde. Tāpat iecerēts izveidot trīs teritoriālās struktūrvienības - Baldones pārvaldi, Baložu pārvaldi un Daugmales pārvaldi. Atbilstoši šīm piecām nozarēm tad arī plānots sagrupēt abu pašvaldību visus darbiniekus un esošās iestādes, aģentūras un kapitālsabiedrības.

Ministru kabineta noteikumi "Kārtība, kādā administratīvi teritoriālās reformas ietvaros pašvaldībām piešķir valsts mērķdotāciju kopīga jaunveidojamā novada pašvaldības administratīvās struktūras projekta izstrādei" nosaka, ka jaunā novada pašvaldība pēc 2021. gada pašvaldību domes vēlēšanām 30 dienu laikā pēc pirmās domes sēdes pieņem lēmumu par turpmāko rīcību ar projektu. Proti, jaunā novada domes deputātiem apvienošanās projekts būs jāizvērtē un jāpieņem lēmums mēneša laikā – līdz jūlija beigām.

Izstrādājot apvienošanās projektu, iesaistīta abu pašvaldību vadība un nozaru speciālisti, norāda Vītoliņa. Sarunās par katru darbības jomu starp abu pašvaldību izpildvarām un speciālistiem esot panākta konstruktīva vienošanās par piedāvājamo modeli funkciju izpildes nepārtrauktības nodrošināšanai. Līdz ar to nebija nepieciešamības piesaistīt ārpakalpojumus, kas attiecīgi ļāvis ietaupīt valsts piešķirto mērķdotāciju kopīga jaunveidojamā novada pašvaldības administratīvās struktūras projekta izstrādei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tālākā projekta izskatīšanā darbu 1.jūlijā sāks jaunā pašvaldības dome, izskatot piedāvājumu jau no politiskā redzesleņķa, galarezultātā pieņemot lēmumu par jaunā novada administratīvo struktūru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baldone Daugmale Izglītība Ķekava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form