Jaunais Carnikavas vadītājs: vadības maiņa ir gadiem rūdzis process
Foto: Publicitātes foto

Carnikavas novada domes vadības maiņa neesot vienas dienas lēmums, bet "gan gadiem rūdzis process, kura pēdējais piliens bija nākamā gada pašvaldības budžeta izstrādes vienpersoniskais stils", norādīja jaunievēlētais Carnikavas novada domes priekšsēdētājs Imants Krastiņš (RA).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Vēlos uzsvērt, ka, ja no esošā domes priekšsēdētāja komandas aiziet prom gandrīz puse viņa deputātu, tas nevar tikt uztverts kā individuāla cilvēka politisks lēmums, bet kā sistēmas kļūda, kuras vienīgā atbildīgā persona ir līderis - domes priekšsēdētājs," teica Krastiņš.

Viņš arī atklāja, ka jau gadiem līdzšinējās priekšsēdētājas Daigas Jurēvicas (LZS) un citu deputātu viedokļi, skatījumi uz prioritātēm nav sakrituši, tādēļ vadības maiņa bija gaidāma. "Deviņi deputāti nobalsoja par Jurēvicas atbrīvošanu no amata, kas ir pārliecinošs rādītājs," sacīja Krastiņš.

"Esmu pārliecinājies, ka domē ievēlētie deputāti ir ar plašu un dziļu kvalifikāciju dažādos jautājumos un labākais, ko varam darīt novada labā, ir iesaistīt visus deputātus svarīgo lēmumu pieņemšanā. Es uzskatu, ka kolektīvs darbs kopā ar talantīgiem cilvēkiem nesīs labākus augļus gan novadam, gan iekšējai darba kultūrai, nekā tas ir iespējams pašreiz, kad deputātu funkcijas ir nonivelētas līdz automātiskai rokas cilāšanai balsojumos," par saviem apsvērumiem stāstīja Krastiņš.

Pēc viņa vārdiem, lai to labotu, iecerētas izmaiņas domes komiteju darbā. Tāpat plānots likvidēt pašvaldības Centrālās administrācijas vadītāja vietu, šos pienākumus nododot priekšsēdētāja vietniekiem un domei kopumā. Tas ļaušot ietaupīt budžeta līdzekļus.

Krastiņš arī izteica pateicību bijušajai domes priekšsēdētājai Jurēvicai par padarītajiem darbiem novada labā un novēl tālāku veiksmīgu politisko darbību.

Jaunā koalīcija domē sastāv no "Reģionu alianses", "Saskaņas Centra", Zaļās partijas un neatkarīgajiem deputātiem.

Ceturtdien Carnikavas novada ārkārtas domes sēdē jaunajam priekšsēdētājam tika apstiprināti trīs vietnieki - vietnieks ciemu attīstības un sociālo lietu jautājumos Edgars Sliede, vietnieks uzņēmējdarbības un sadarbības ar Rīgu jautājumos Eduards Burģelis (SC) un vietnieks vides aizsardzības un sporta lietu jautājumos Roberts Raimo (Latvijas Zaļā partija). Šādu lēmumu atbalstīja deviņi no kopumā 15 domes deputātiem.

Kā ziņots, trešdien īsi pirms Carnikavas novada domes sēdes saņemts piecu deputātu iesniegums atcelt no amata līdzšinējo domes vadītāju Jurēvicu.

Domes sēdē par Jurēvicas atbrīvošanu balsoja deviņi deputāti, pret viņu balsoja arī trīs no LZS saraksta ievēlēti deputāti - Raimo, Sliede un Ilze Tjarve, kā arī Krastiņš, Kristaps Bergmanis (RA), Ilze Vilka (RA), Arta Deniņa (RA), Burģelis un Kārlis Eidis (SC).

Jurēvica amatu zaudējusi, lai arī Latvijas Zemnieku savienība (LZS) pašvaldību vēlēšanās bija ieguvusi absolūto balsu vairākumu - astoņas vietas no 15. "Reģionu aliansei" (RA) pašvaldībā ir četri pārstāvji, "Saskaņas centram" (SC) - divi, bet vēl viens - nacionālajai apvienībai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Carnikavas novada dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form