JVLMA rektora amatā pārvēlēts Guntars Prānis
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 29. jūnijā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Satversmes sapulcē otrajam pilnvaru termiņam ievēlēts līdzšinējais rektors profesors Guntars Prānis, portālu "Delfi" informēja augstskolā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

JVLMA rektora amatam tika izsludināts konkurss un tajā pieteicās viens pretendents.

Prāņa pirmais rektora pilnvaru termiņš beigsies šogad, 22. augustā.

Saskaņā ar JVLMA Padomes apstiprināto rektora vēlēšanu nolikumu 22. jūnijā aizritēja rektora amata kandidāta pārrunas ar JVLMA Padomes locekļiem, savukārt 29. jūnijā JVLMA Lielajā zālē notika publiskās debates ar rektora amata kandidātu, pēc kurām sekoja JVLMA Satversmes sapulce, kurā ar 27 balsīm "par" un 7 balsīm "pret" otrajam pilnvaru termiņam pārvēlēts profesors Prānis.

Guntars Prānis ir pieredzes bagāts atskaņotājmākslinieks un diriģents, starptautiski atzīts muzikologs un senās mūzikas pētnieks. 2015. gadā ieguvis doktora grādu (PhD) ar visaugstāko novērtējumu par viduslaiku Rīgas sakrālajai mūzikai veltīto promocijas darbu.

Profesionālo izaugsmi veicinājis senās mūzikas studijās izcilu zinātnieku vadībā Austrijā, Vācijā un Šveicē. Pazīstams ne tikai kā vadošais viduslaiku mūzikas speciālists Latvijā, bet arī kā starptautiskajā apritē pieprasīts mācībspēks un lektors, viņš ir Starptautiskās Gregoriskā korāļa pētniecības asociācijas (AISCGre) biedrs.

Prānis ir senās mūzikas ansambļa "Schola Cantorum Riga" dibinātājs un vadītājs, kopā ar ansambli regulāri koncertē Latvijā un ārzemēs, kā arī ieskaņojis neskaitāmus mūzikas ierakstu albumus (par CD "Rīgas mesa" saņemta Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balva). Par spilgtu koncertdarbību 2016. gadā ansamblis nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai. Kā diriģents un žūriju loceklis aktīvi piedalās Latvijas dziesmu svētku kustībā, bijis 2018. gada Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Garīgās mūzikas koncerta "ES esmu..." mākslinieciskais vadītājs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Mūzikas akadēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form