Kariņš iezīmē Latvijas mērķus: normāla ikdiena un labklājības valsts
Foto: F64

"Mēs esam stipra nācija, mēs esam pierādījuši, ka neviens pretinieks nav par lielu," tradicionālajā gadumijas uzrunā Latvijas iedzīvotājiem teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, savus klausītājus uzrunādams par draugiem un aicinot kopīgi rūpēties, lai pašu bažas, bailes un nogurums nekļūtu par ienaidnieku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šī neierastā situācija ir parādījusi, cik daudz spējam izdarīt, kad rīkojamies kopā, bet cik slikts ir iznākums, kad domājam tikai katrs par sevi," gadumijas uzrunā teica Kariņš, uzsverot, ka pasaules vēsturē 2020. gads paliks kā Covid-19 pandēmijas laiks, un tas ir skāris mūs visus. Aizejošo gadu Ministru prezidents nosauca par izturības un pārbaudījumu gadu, norādot, ka Covid-19 pandēmija ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, ar kuru saskaramies kopš valsts neatkarības atjaunošanas. "Tas no katra ir prasījis īpaši augstu pacietību, atbildību, sapratni un tālredzību. Dažos tas ir radījis apjukumu, taču lielo vairumu tuvinājis kopējā cīņā," atzina Kariņš.

"Mums ir kopīgs mērķis – pēc iespējas ātrāk atgriezties normālā ikdienā. Vakcīna ir durvis uz to," teica Ministru prezidents, atgādinot, ka jāgatavojas vēl krietnu laiku saglabāt modrību, jo brīvprātīgais vakcinācijas process visā Eiropā būs pakāpenisks un ilgs vismaz pusgadu. "Es zinu, ka esam tam gatavi," sacīja Kariņš. Valdības vadītājs arī atzina, ka Latvijas labie pavasara rezultāti un salīdzinoši mierīgā vasara kavēja kopēju izpratni par draudiem un pietiekami savlaicīgu gatavošanos vīrusa izplatības otrajam vilnim.

"Šī gada varoņi esat arī jūs visi – gan ģimenes, kurās bērnu skološana attālināti prasīja lielu uzmanību un pūles, gan skolotāji, gan vīrusa skartie darba devēji un darba ņēmēji, kam arī turpmāk sniegsim nepieciešamo atbalstu," savā uzrunā teica Ministru prezidents, aicinot ikvienu saglabāt piesardzību un rīkoties atbildīgi, nedodot iespēju vīrusam atņemt mīļos. Kariņš visu vārdā teica paldies mediķiem un dienestiem, kas arī šobrīd turpina darbu, lai cīnītos par līdzcilvēku veselību un dzīvību un ikvienu aicināja pateikt labu vārdu saviem tuvajiem, sazināties ar tiem, kam šovakar vientuļi un sūtīt veselības vēlējumus visiem, kuri šobrīd atrodas slimnīcā.

Ministru prezidents atzīmēja, ka, par spīti visām grūtībām, Latvijas ekonomika ir parādījusi nepārprotamu dzīvotspēju, bet uzņēmēji ir spējuši pierādīt sevi starptautiski – eksporta tirgos. "Pārvarot šodienas grūtības, ir jāraugās tālāk un plašāk, jāturpina uzsāktais attīstības ceļš. Virziens ir skaidrs – labklājības valsts Eiropas ziemeļos," teica Ministru prezidents.

"Šis var būt mūsu valsts attīstības pagrieziena punkts augšup, taču tam ir nepieciešama vienota un apņēmīga rīcība," teica Ministru prezidents, atgādinot, ka krīzes, kari un pandēmijas ietekmē valstu un nāciju attīstības dinamiku, jo maina cilvēku domāšanu un motivāciju rīkoties. Kariņš mudināja aizdomāties, kādi ir katra paša un mūsu kopīgie mērķi, kā tos īstenosim, kādi gribam būt – pret sevi, saviem līdzcilvēkiem un savu valsti –, ko gribam sasniegt, kādā valstī dzīvot. "2021. gada stāsts ir mūsu rokās. Tas var būt katra paša un visas sabiedrības izaugsmes, piepildījuma un jaunu horizontu gads," teica Kariņš.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krišjānis Kariņš Ministru prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form