Kas maciņā, kas garāžā – amatpersonas sāk deklarēt pērnos ienākumus
Foto: LETA

Valsts augstākās amatpersonas sākušas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegt deklarācijas par 2017. gadu. Kā pirmais jau 16. februārī to izdarījis Guntis Kalniņš (ZZS), bet no ministriem šogad naskākais bijis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V), kurš deklarāciju iesniedzis 1. martā, liecina VID sniegtā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā katru gadu, ari šogad valsts amatpersonām deklarācijas jāiesniedz no februāra vidus līdz aprīļa sākumam. Pēc VID datiem kārtējā gada deklarācija par 2017. gadu ir jāsniedz 57 676 valsts amatpersonām, tostarp arī 122 valsts augstākajām amatpersonām – Valsts prezidentam, Ministru prezidentam, Saeimas deputātiem, ministriem un parlamentārajiem sekretāriem.

Kā otrais no Saeimas deputātiem 20. februārī deklarāciju par 2017. gadu iesniedzis deputāts Boriss Cilevičs (S). Vēl februārī deklarācijas iesnieguši Inese Laizāne (NA), Kārlis Krēsliņš (NA) un Ainārs Mežulis (ZZS). Savukārt marta sākumā to izdarījuši Ingmārs Līdaka (ZZS), Aleksandrs Jakimovs (S), Aleksandrs Kiršteins (NA), Mārtiņš Šics (LRA) un Juris Šulcs (V).

VID trešdien, 14. martā, publicētā informācija liecina, ka līdz šim deklarācijas iesniegušas 19 767 valsts amatpersonas.

Izanalizējot saņemtās deklarācijas, VID ir konstatējis, ka daļā no tām atkārtojas vairākas līdzīgas kļūdas – netiek norādīti papildus valsts amatpersonas amatam ieņemtie amati un/vai noslēgtie uzņēmuma līgumi, netiek norādīts lietošanā esošs nekustamais īpašums, gadījumā, ja 2017. gadā valsts amatpersona ir sākusi lietot jaunu automobili – iegādājusies, iznomājusi vai tamlīdzīgi, deklarācijā netiek norādīts, kas noticis ar iepriekšējo automobili.

Tāpat amatpersonas nenorāda automobiļa vai arī cita kustama vai nekustama īpašuma pārdošanas rezultātā gūtos ienākumus, gadījumā, ja valsts amatpersonai 2017. gadā ir izveidojušās parādsaistības – ņemts aizdevums, taču deklarācijā šis darījums netiek norādīts, kā arī netiek pieprasīta informācija no valsts reģistra par amatpersonas radiniekiem.

VID aicina visas tās valsts amatpersonas, kuras vēl tikai gatavojas iesniegt deklarāciju, pievērst īpašu uzmanību šiem deklarācijas punktiem un neskaidrību gadījumā konsultēties ar VID valsts amatpersonu datu administrēšanas speciālistiem, lai izvairītos no šādām vai jebkurām citām kļūdām.

Jau iesniegtās deklarācijas iespējams precizēt viena mēneša laikā pēc tam, kad iesniegtā deklarācija publiskota VID tīmekļvietnē esošajā Publiskojamo datu bāzē. Lai precizētu iesniegto deklarāciju, amatpersonai ir jāvēršas VID, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmu, un jāpamato precizējumu nepieciešamība.

Pagaidām VID Publiskojamo datu bāzē pieejamas vien Kalniņa, Cileviča, Krēsliņa un Mežuļa deklarācijas, ar kurām piedāvā iepazīties portāls "Delfi".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aleksandrs Kiršteins Boriss Cilevičs Edgars Rinkēvičs Inese Laizāne Ingmārs Līdaka Kārlis Krēsliņš Mārtiņš Šics Saskaņa Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form