Raimonds Vējonis, Iveta Vējone
Foto: Ilmārs Znotiņš

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudē nav konstatējis nelikumības, Valsts prezidentam Raimondam Vējonim piedaloties modes žurnāla fotosesijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

KNAB preses pārstāve Laura Dūša skaidroja, ka birojs izvērtēja informāciju par Valsts prezidenta iespējamo likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normu neievērošanu, iespējams, nemaksājot par tērpiem tirgus cenu un, iespējams, izmantojot savu vārdu reklamēšanai.

KNAB nekonstatēja faktus, kas liecinātu, ka Vējonis būtu pieņēmis dāvanas, proti, nebūtu maksājis par tērpiem tirgus cenu vai būtu izmantojis savu vārdu reklamēšanai, pārkāpjot iepriekšminētajā likumā noteiktos ierobežojumus un aizliegumus.

Jau ziņots, ka KNAB uzmanību Vējonis piesaistīja pagājušā gada septembrī, kad Vējonis ar kundzi Ivetu sadarbībā ar slaveno latviešu dizaineri Annu Osmuškinu iejutušies modeļu lomās itāliešu modes žurnāla "Collezioni Haute Couture" lapās.

Iepriekš KNAB nekonstatēja pārkāpumus arī Rīgas vicemēra Andra Amerika (GKR) fotosesijā, kurā viņš, iespējams, reklamēja kāda komersanta apavus.

KNAB, izvērtējot publiski izskanējušo informāciju par Amerika fotogrāfijām, kurās viņš, iespējams, reklamē kāda komersanta apavus, neguva apstiprinājumu faktiem, kas liecinātu par valsta amatpersonām likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu.

Amatpersonu iesaistīšanās reklāmās ir pretrunā ar likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", kas paredz, ka amatpersonām ir aizliegts piedalīties reklāmās, savukārt Amerika pārstāvji ir pārliecināti, ka likums nav pārkāpts, jo fotogrāfijas neesot radītas reklāmas nolūkos.

Amerika padomnieks Mareks Gailītis iepriekš skaidroja, ka fotogrāfijas savulaik tikušas fotografētas kādam Itālijas modes žurnālam, kas Amerikam uz foto sesijas laiku iedevis uzņēmumos redzamo apģērbu un apavus. Ameriks neesot kļuvis par "reklāmas seju" un arī nav saņēmis nekādu finansiālu atalgojumu par šo fotogrāfiju uzņemšanu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB Korupcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form