KNAB

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Aleksejs Loskutovs iesniedzis tiesai prasību par partijas Latvijas Pirmā partija/"Latvijas Ceļš" darbības apturēšanu, jo partija arī pēc rakstveida brīdinājuma nav izpildījusi likumā noteiktās prasības un nav pārskaitījusi valsts budžetā nelikumīgi saņemtos ziedojumus 2 938,9 latu apmērā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Veicot 2005.gadā saņemta ziedojuma (5 000 latu) likumības un patiesuma pārbaudi, kā arī izvērtējot tās gaitā gūtos pierādījumus un paskaidrojumus, KNAB konstatēja, ka viena fiziska persona ziedojusi naudas summu, kas pārsniedz viņas ienākumus iepriekšējos trijos gados (2002.-2004.), tādējādi pārkāpjot Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā noteikto, proti, ziedojuma daļa 2 938,90 latu apmērā veikta no ienākumiem, kuri neatbilst likuma prasībām.

Saskaņā ar likumā uzlikto pienākumu KNAB priekšnieks 2007.gada jūlijā pieņēma lēmumu uzdot LPP ieskaitīt valsts budžetā pretlikumīgi saņemtos finanšu līdzekļus.

Ņemot vērā to, ka noteiktajā termiņā LPP neizpildīja tai uzlikto pienākumu, kā arī nepārsūdzēja minēto lēmumu, atbilstoši likuma prasībām oktobrī partijai tika nosūtīts rakstveida brīdinājums, informējot, ka gadījumā, ja līdz 22.novembrim LPP neizpildīs KNAB likumīgās prasības, birojs ierosinās partijas darbības apturēšanu tiesas ceļā. Arī šajā termiņā LPP neizpildīja KNAB priekšnieka lēmumā noteikto pienākumu – pārskaitīt valsts budžetā pretrunā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma prasībām saņemtā ziedojuma daļu 2 938,9 latu apmērā.

Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likums nosaka, ka, ja partija KNAB noteiktajā termiņā neizpilda likumā noteikto pienākumu, KNAB priekšniekam ir pienākums ierosināt attiecīgās partijas darbības apturēšanu tiesas ceļā.

Saskaņā ar Uzņēmumu reģistra 2.novembra lēmumu par četru partiju apvienošanos jaunā partijā un tās statūtos noteikto jaundibinātā partija "LPP/LC" ir Latvijas Pirmās partijas tiesību un saistību pārņēmēja.

Prasības pieteikumā tiesai KNAB prasa apturēt partijas LPP/LC darbību uz sešiem mēnešiem; uzlikt par pienākumu partijai LPP/LC divu nedēļu laikā no tiesas sprieduma spēkā stāšanās brīža pārskaitīt pretrunā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma prasībām saņemtā ziedojuma daļu 2 938,90 latu apmērā valsts budžetā.

LPP/LC preses sekretārs Edgars Vaikulis portālam "Delfi" sacīja, ka šis ir formāls pārkāpums un tas tiks novērsts, konsultējoties ar KNAB.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form