Konkurss 'Radām novadam' rīko seminārus Rīgā un Gulbenē
Foto: Publicitātes attēls

Līdz 30. martam vēl ir iespējams pieteikties jauniešu komandas jaunradītu un īstenotu jauniešu biznesa projektu konkursā "Radām novadam". Konkurss ir turpinājums pilotprojektam, kurš noslēdzās 2016. gada vasarā un Eiropas Komisijas vērtējumā tika atzīts par labāko uzņēmējdarbības gara veicināšanas projektu Latvijā un vienu no labākajiem Eiropā. Vairāk par iespēju iesaistīties konkursā un tā būtību būs iespējams uzzināt informatīvajā seminārā Rīgā – Banku augstskolā 1. martā un Ekonomikas un kultūras augstskolā 3. martā, bet 2. martā konkursa rīkotāji ar prezentāciju viesosies Gulbenē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. martā, pulksten 14, infosemināru par konkursu organizē Banku augstskolas biznesa inkubators. Seminārs norisināsies Banku augstskolas konferenču zālē, Kr. Valdemāra 161, Rīgā. Biznesa inkubatora vadītāja Inga Uvarova motivē jauniešus iesaistīties konkursā, uzsverot, ka savs bizness jaunietim - tā ir apjomīga dzīves pieredze, ko nevar iemācīties nevienā skolā, bet kas noderēs turpmākajā dzīvē. Tas ir ceļš uz patstāvību, pašiem pelnot sev ienākumus, un tā ir neizmērojama brīvība, darīt to, kas pašiem vislabāk patīk. Piebilstot, ka uzsākot savu biznesu, saproti, kas viss patiesībā ir ļoti vienkārši un viss ir izdarāms, kas dod ļoti lielu gandarījumu un dzīvesprieku. Pieteikšanās semināram šeit.

3. martā, pulksten 14, seminārs tiks rīkots Ekonomikas un kultūras augstskolas inkubatorā Lomonosova 1, korpusā 5, Rīgā. Inkubatora vadītāja Oļesja Aļeksova norāda, ka brīžiem idejai vien pietrūkst momenta, kad tā tiks atklāta pasaulei, kur pārsteidzoši daudzi būs gatavi iesaistīties un palīdzēt tās realizēšanā, tādēļ viennozīmīgi biznesa konkurss ''Radām Novadām'' ir vērtīgs mehānisms, lai piešķirtu savai idejai virzību. Pieteikšanās semināram šeit.

2. martā, pulksten 15, konkursa organizatori viesosies Gulbenes novadā, lai stāstītu par "Radām novadam". Infoseminārs norisināsies Gulbenes novada bibliotēkā, O.Kalpaka ielā 60A, 2. stāva zālē. Gulbenes novada attīstības un projektu nodaļas vadītāja Liene Kazāka atzīmēja, ka pamatojoties uz veiksmīgo pieredzi pagājušajā "Radam novadam" projektā, Gulbenes novada dome vēlas turpināt sadarbību, ar to apliecinot gatavību sadarboties ar jauniešu komandām, palīdzot īstenot biznesa idejas Gulbenes novadā. Pieteikšanās semināram šeit.


Jāatzīmē, ka konkursa mērķis ir dot iespēju apliecināt sevi talantīgiem un uzņēmīgiem Latvijas jauniešiem, izstrādājot un īstenojot dažādus biznesa projektus Latvijas novados. Konkursā jauniešu komandām līdz 2018. gada novembrim, realizējot biznesa idejas, ir jārada pēc iespējas lielāka ekonomiskā vērtība savos izvēlētajos novados - radot jaunas darbavietas, piesaistot investīcijas un dažādos citos veidos veicinot sociālekonomisko attīstību.

Konkursā var piedalīties ikviens jaunietis vecumā no 18 līdz 30 gadiem un ar ne ilgāku pieredzi uzņēmējdarbībā kā seši mēneši. Jaunieši tiek aicināti pieteikties konkursam līdz 31. martam, izveidojot komandu vismaz 3 cilvēku sastāvā un reģistrējoties "radamnovadam.lv". Komandām, konkursa ietvaros, tiks sniegts daudzpusīgs atbalsts ideju realizācijai un komandas iegūs arī publicitāti un atpazīstamību, potenciāli palielinot iespējas piesaistīt finansējumu saviem projektiem un papildus atbalstu no novadiem. ''Radām Novadam'' no visiem uzņēmējdarbības konkursiem atšķiras ar to, ka tā fokusā ir rezultāti, nevis biznesa idejas. Visām komandām, kuras sasniegs rezultātus konkursa ietvaros, būs iespēja saņemt finansiālu atbalstu granta veidā vismaz 2000 eiro apmērā. Papildus tam labākās komandas divu gadu laikā sadalīs balvu fondu 10 000 eiro vērtībā.
Konkursa pilotprojektā, kurš norisinājās no 2014. gada marta līdz 2016. gada jūlijam iesaistījās ap 120 jauniešiem. Konkursa laikā tika radīti 14 jauni uzņēmumi un biedrības, bet projektu īstenošanai piesaistīti apmēram 175 000 eiro.

Konkurss atbalstījis dažādu ideju realizāciju, piemēram, Mazsalacā - bērniem ''līdzi augošu'' velosipēdu ražošanu, Gulbenē – diska golfa laukuma izbūvi un popularizēšanu, no Madonas novada visu Latviju iekarojis "purvubrideji.lv" piedāvājums doties ekskursijā pa purva virsmu.

Organizatori ir gatavi doties uz novadiem ar informatīviem semināriem, interesentus aicinām sazināties ar organizatoriem, rakstot uz elina@radamnovadam.lv .

Konkursu organizē biedrība "Radām novadam", sadarbībā ar portālu "Delfi". Konkurss īstenots "Erasmus+: Jaunatne darbībā" un Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

"Radām novadam" Gulbene
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form