Kučinskis vēlas 'radikālas pārmaiņas' kontroles dienestā; vadītāju meklēs konkursā
Foto: LETA

Nākamais Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītājs tiks meklēts atklātā konkursā, kas tiks izsludināts nākamās nedēļās sākumā, portālu "Delfi" informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Esošā kontroles dienesta vadītāja Viestura Burkāna pilnvaru termiņš beidzas šī gada 31. maijā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) mudina dienestu stiprināt, palielinot tā kapacitāti un nodrošinot labu pārvaldību, kā arī sadarbību ar citām institūcijām.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestā ir nepieciešamas radikālas izmaiņas, ko var nodrošināt, rīkojot caurspīdīgu, skaidri saprotamu atlases process, kas ļautu šai valstij nozīmīgajai institūcijai izvēlēties labāko vadītāju," uzsver Kučinskis.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ir lūdzis atbalstu šā konkursa nodrošināšanai Ministru prezidentam, kurš savukārt tā organizēšanu uzdevis veikt Valsts kancelejai. Konkursa komisijas vadītājs būs Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, bet darbam tajā augsta līmeņa pārstāvniecība jānodrošina Finanšu ministrijai, Finanšu un kapitāla tirgus komisijai, Satversmes aizsardzības birojam, Drošības policijai, kā arī Latvijas Bankai. Izvērtējot konkursa komisijas piedāvātos kandidātus, jauno dienesta vadītāju izvēlēsies un amatā apstiprinās ģenerālprokurors.

Konkursa modeļa izvēli Valsts kanceleja pamato ar pozitīvo pieredzi, organizējot pretendentu atlasi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatam, atrodot vadītāju, kurš spēj efektīvi reorganizēt un vadīt KNAB. "Ņemot vērā šā gada notikumus Latvijas banku sektorā, ir skaidrs, ka šim dienestam ir daudz aktīvāk jāstrādā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas jomā, nākot klajā ar jauniem, proaktīviem risinājumiem, kas palīdzētu būtiski uzlabot situāciju šajā jomā, kā arī atjaunot Latvijas finanšu sektora reputāciju starptautiskajā apritē," skaidro Kučinskis.

Pašreizējais Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītājs Viesturs Burkāns šajā amatā ir kopš 1998. gada.

Tags

Baņķieru drāma Ēriks Kalnmeiers Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) KNAB Māris Kučinskis Valsts kanceleja Viesturs Burkāns

Comment Form