AFI
Foto: AFI

Labklājības ministrija (LM) nākamā gada prioritātēm - galvenokārt pensiju un pabalstu palielināšanai - 2006.gada budžetā lūdz 75,2 miljonus latus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Viena no svarīgākajām LM prioritātēm nākamgad ir mazo pensiju palielināšana. Šim mērķim nākamā gada budžetā papildus nepieciešami 32,23 miljoni latu, aģentūru LETA informēja LM Komunikācijas departamentā.

Gandrīz 14,4 miljoni latu nepieciešami, lai paaugstinātu ģimenes valsts pabalstu. Savukārt lai nodrošinātu piemaksas pie bērna piedzimšanas pabalsta, nākamā gada budžetā vajadzēs gandrīz 5,8 miljonus latu.

Jau ziņots, ka nākamgad plānots par pirmo bērnu piemaksāt 100 latus, par otro - 296 latus, bet par trešo un katru nākamo bērnu - 592 latus. Pašlaik bērna piedzimšanas pabalsts ir 296 lati, tādējādi par pirmo bērnu vecāki saņems kopā 396 latus, par otro bērnu - 592 latus, bet par trešo un pārējiem bērniem - 888 latus.

Lai palielinātu ģimenes valsts pabalstu ģimenēm, kuras kopj bērnus invalīdus ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, nepieciešami 924 800 latu.

Viena no LM prioritātēm nākamgad ir minimālās algas palielināšana līdz 90 latiem. Šiem mērķim nākamā gada budžetā vajadzīgs 4,1 miljons latu.

2006.gadā plānots no valsts budžeta veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas nestrādājošiem cilvēkiem, kas kopj bērnu invalīdu. Šim mērķim nepieciešami 183 100 latu. Tāpat plānots līdz 40 latiem palielināt valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kam vajadzēs 684 400 latus. Savukārt lai palielinātu pabalstu transporta izdevumu kompensēšanai invalīdiem ar pārvietošanās grūtībām, nepieciešami 604 300 latu.

Lai mazinātu darba un darba aizsardzības likumdošanas pārkāpumus un nelaimes gadījumus darbā, nākamā gada budžetā papildus nepieciešami 711 600 latu, bet pasākumiem, kas vērsti uz nelegālās nodarbinātības mazināšanu, LM plāno 75 300 latu.

Lai veicinātu invalīdu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū, uzlabojot sociālās un profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību, nepieciešami 650 000 latu. Savukārt profesionāla sociālā darba ar ģimenēm un bērniem attīstība un ieviešana pašvaldībās prasīs 297 800 latu.

Lai optimizētu invaliditātes noteikšanas sistēmu un cilvēkiem ar invaliditāti nodrošinātu pieejamu vidi, 2006.gada budžetā vajadzīgi 260 600 lati. Lai nodrošinātu sociālos darbiniekus ar otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību sociālajā darbā, nepieciešami 65 000 latu.

LM aprēķinājusi, ka 43,2 miljoni latu būs nepieciešami no valsts pamatbudžeta, bet 32 miljoni latu no valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta.

Jau ziņots, ka Finanšu ministrija visu ministriju iesniegtos priekšlikumus par nākamā gada valsts budžetā iekļaujamajiem prioritārajiem pasākumiem izvērtēs līdz jūnija vidum.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form