Foto: Pexels.com, Social Soup Social Media

Pirmdien aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš tiksies ar Kanādas bruņoto spēku Apvienoto operāciju pavēlniecības komandieri viceadmirāli Bobu Ohterloniju, kurš uzturēsies vairāku dienu vizītē Latvijā, lai pārrunātu Kanādas un Latvijas bruņoto spēku sadarbību, informē Aizsardzības ministrija.

Ministrija vēsta, ka tikšanās laikā aizsardzības nozares vadība un Kanādas bruņoto spēku Apvienoto operāciju pavēlniecības komandieris apspriedīs starptautiskās un reģionālās drošības aktuālos jautājumus, kā arī abu valstu sadarbību NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā.

Vizītes ietvaros viceadmirālis Ohterlonijs arī apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētas kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību, kā arī daudznacionālās kaujas grupas karavīriem, lai pārrunātu viņu dienesta gaitu Latvijā.

Tāpat vizītes laikā Kanādas bruņoto spēku Apvienoto operāciju pavēlniecības komandieris apmeklēs Kanādas bruņoto spēku pavēlniecību Latvijā.

Ministrija atgādina, ka daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Kanādai ir izveidojušās ciešas attiecības ar Latviju. Kanāda kļuva par pirmo Lielā septiņnieka valsti, kas atzina Latvijas neatkarības atgūšanas faktu 1991. gadā. Kanāda bija arī starp pirmajām NATO valstīm, kas ratificēja Latvijas iestāšanās līgumu 2004. gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!