Latvijā ieradušies pirmie Dānijas bruņoto spēku kontingenta karavīri
Foto: Publicitātes foto/Armīns Janiks, Aizsardzības ministrija

Šodien (26. aprīlī) Latvijā ir ieradušies pirmie Dānijas Karalisko bruņoto spēku 1. brigādes karavīri, demonstrējot Dānijas apņēmību sniegt ieguldījumu NATO austrumu flanga aizsardzībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Dānija ir uzticams Latvijas sabiedrotais, kas ir atkārtoti apliecinājusi gatavību stiprināt mūsu reģiona drošību, uz Latviju nosūtot ap 750 Dānijas Karalisko bruņoto spēku karavīru papildus Dānijas līdzšinējai iesaistei NATO Daudznacionālajā divīzijas štābā "Ziemeļi". Dānijas karavīru klātbūtne Latvijā un dalība kopīgās militārās mācībās ar mūsu un sabiedroto valstu karavīriem sekmēs alianses bruņoto spēku savietojamību, gatavību kopīgi reaģēt uz jebkādiem drošības izaicinājumiem un ļaus Latvijas iedzīvotājiem justies drošāk," pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Nacionālie bruņotie spēki nodrošinās uzņemošās valsts atbalstu, izvietojot Dānijas karavīrus Ādažu bāzē, un tie iekļausies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā. Uzturēšanās laikā Latvijā Dānijas karavīri piedalīsies kopīgos treniņos ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un citu sabiedroto valstu vienībām.

Dānijas bruņoto spēku karavīri un tehnikas vienības, tostarp bruņu transportlīdzekļi, turpinās ierasties Latvijā līdz pat maija sākumam.

Jau ziņots, ka, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Dānijas parlaments 21. aprīlī ar balsu vairākumu atbalstīja valdības priekšlikumu nosūtīt uz Latviju līdz 1000 Dānijas karavīru.

Dānijas karavīri jau līdz šim ir pildījuši dienesta pienākumus Ādažu bāzē izvietotajā NATO Daudznacionālajā divīzijas štābā "Ziemeļi". Tas tika izveidots 2019. gada martā ar mērķi uzlabot Baltijas valstu aizsardzību un stiprināt NATO kolektīvo atturēšanu un aizsardzību, nodrošinot komandvadības elementu Baltijas reģionā. Štāba uzdevumi ir aizsardzības plānošana, militāro mācību un aktivitāšu organizēšana un īstenošana, lai palielinātu iesaistīto valstu savstarpējo savietojamību un spēju kopīgi veikt aizsardzības uzdevumus. Dienesta pienākumus tajā galvenokārt veic ietvarvalstu – Latvijas, Igaunijas un Dānijas – virsnieki.

Dānijai ir bijusi nozīmīga loma Latvijas bruņoto spēku attīstībā, un tā ir bijusi viena no vadošajām Ziemeļvalstīm politiskā atbalsta un praktiskās palīdzības sniegšanā Latvijai.

Iedzīvotāju ievērībai:

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc ierašanās Latvijas lidostās un jūras ostās Dānijas Karalisko bruņoto spēku militārā un atbalsta tehnika, kā arī militārais personāls turpmākajās dienās tiks pārvietots uz vairākiem galamērķiem visā valsts teritorijā.

Līdz maija sākumam Dānijas militārā transporta kolonnu kustība apdzīvotās vietās, tostarp Rīgā, kā arī pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem tiks organizēta veidā, kas pēc iespējas mazāk ietekmēs ikdienas satiksmi. Militāro kolonnu pavadīšanu pa Latvijas autoceļiem nodrošinās Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Dažās apdzīvotās vietās, arī Rīgā, ceļu krustojumos tiks izvietoti Latvijas vai Dānijas karavīri formastērpos, kuri norādīs braukšanas virzienu militārajām kolonnām, taču nekādā veidā neierobežos autotransporta satiksmi. Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret Latvijā ienākošo sabiedroto spēku pārvietošanos pa koplietošanas ceļiem līdz iepriekš plānotiem galamērķiem.

Tags

Artis Pabriks Baltija Dānija Igaunija Krievija Militārā policija Nacionālie bruņotie spēki NATO Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form