Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA) no 2.marta līdz 5.martam rīkos Latvijā pirmo e-prasmju nedēļu ar mērķi veicināt sabiedrības sekmīgu integrāciju informācijas sabiedrībā, informēja RAPLM Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece Ilze Dišlere.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

E-prasmju nedēļa tiek rīkota visās Eiropas Savienības dalībvalstīs ar mērķi popularizēt inovācijas apmācību un izglītības procesā, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pakalpojumus.

E-prasmju nedēļas laikā dalībniekiem būs iespējams apgūt jaunas IKT iemaņas, kā arī mācību spēkiem apgūt jaunas prasmes, izmantojot e-pakalpojumus un tādējādi uzlabojot mācību. Tāpat plānots sabiedrību informēt par šobrīd pieejamajiem e-pakalpojumiem un to izmantošanu ikdienā, piemēram, portālā "www.Latvija.lv". Kā liecina Eiropas Komisijas veiktais pētījums, Latvija ierindojas desmitajā vietā internetbanku pakalpojumu izmantošanā, tāpat kopumā iedzīvotājiem ir labas interneta izmantošanas prasmes, piemēram, meklējot un lasot aktuālāko informāciju ziņu portālos, apgūstot tālmācības kursus globālajā tīmeklī un videokonferenču rīkošanā.

E-prasmju nedēļas projekta mērķis ir veicināt sabiedrībā apziņu, ka arvien vairāk paaugstinās elektronisko prasmju nozīme dzīves kvalitātes uzlabošanā mūsdienu sabiedrībā, kā arī pieaug pieprasījums pēc augsta līmeņa IKT praktiķiem.

E-prasmju nedēļas ietvaros tiks aicinātas piedalīties pašvaldības, izglītības iestādes, bibliotēkas, nevalstiskās organizācijas, uzņēmēji, kā arī citi interesenti, izmantojot IKT tehnoloģiju sniegtos pakalpojumus attīstīt e-prasmes.

Piemēram, jau patlaban LIKTA mājas lapā "www.eapmacits.lv" iedzīvotājiem ir iespēja aizpildīt testu "IT barometrs", kurā ikviens var novērtēt savas pamatprasmes informācijas tehnoloģijās. Tests dod iespēju pārbaudīt savu kompetences līmeni IKT jomā, kā arī iespēju saņemt automātisku vērtējumu ar norādījumiem uz nepieciešamajiem uzlabojumiem.

RAPLM sadarbībā ar LIKTA, atsaucoties uz Eiropas Komisijas Uzņēmējdarbības un rūpniecības ģenerāldirektorāta Inovāciju politikas direktorāta IKT konkurētspējai un inovācijām nodaļas aicinājumu, ir atbildīgas par e-prasmju nedēļas pasākumu norisi Latvijā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form