Latvijā taps jauna informācijas sistēma ātrai un drošai ES dokumentu apritei
Foto: stock.xchng

Ceturtdien Valsts sekretāru sanāksmē tika prezentēta informācijas sistēmas darbam ar Eiropas Savienības (ES) dokumentiem koncepcija un turpmākie soļi tās veidošanā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gatavojoties Latvijas prezidentūrai ES Padomē 2015.gada pirmajā pusgadā, ir būtiski nodrošināt ātru, efektīvu un drošu dokumentu apriti starp valsts pārvaldes iestādēm un Latvijas pastāvīgo pārstāvniecību ES, lai sagatavotu prezidentūras laikā notiekošo sanāksmju norisi, kā arī veiksmīgu un operatīvu prezidentūras gaitu, uzsver Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts.

Šobrīd Latvijā nav izveidota starpresoru informācijas sistēma šo vajadzību nodrošināšanai, kas būtu pielietojama dokumentiem ar drošības pakāpi līdz "dienesta vajadzībām" (EU "Restricted"). Pašlaik šādas drošības pakāpes informācijas pārnešana un šifrēšana/atšifrēšana, izmantojot Nacionālās drošības iestādes nodrošināto programmatūru prasa roku darbu. Tālākā šādu dokumentu aprite tiek organizēta galvenokārt papīra formā, kas nozīmē, nav iespējama ātra un efektīva lēmumu pieņemšana, piemēram, izstrādājot nacionālās pozīcijas.

Ministru kabinets 2012.gada 14.augustā atbalstīja jaunas informācijas sistēmas izveidi, jo iestāžu esošās informācijas sistēmas nenodrošina izvirzītās drošības prasības. Sistēma darbosies no 2014.gada 1.jūlija, kad Latvija uzsāks ES Padomes trio prezidentūras pienākumus (kopā ar Itāliju un Luksemburgu).

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai līdz 2012.gada 15.oktobrim ir jāizstrādā valsts informācijas sistēmas darbam ar ES dokumentiem darbības detalizētas koncepcijas projekts. Tā sagatavošanā tiks novērtēts ministriju, Valsts kancelejas un to padotībā/pārraudzībā esošo iestāžu datortīklu pielāgošanas un sagatavošanas izmaksas darbam ar ES dokumentiem.

Valsts informācijas sistēma darbam ar ES dokumentiem tiek izstrādāta projektā "Valsts informācijas sistēmas darbam ar ES dokumentiem izveidošana". Projektu īsteno un vada Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Projekts tiek līdzfinansēts no Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzekļiem.

Pēc Latvijas prezidentūras ES Padomē noslēguma informācijas sistēma tiks izmantota arī turpmākai ES dokumentu apritei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form