'Latvijas ilgtspējīgas dimensijas' – kā attīstīt valsti. Foruma video tiešraide
Foto: F64

Rēzeknē piektdien, 25. novembrī, uzsākas Latgales kongresa un Latvijas simtgadei veltītu pasākumu cikls "Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana". Foruma video tiešraidi no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) iespējams vērot portālā "Delfi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Forums ir pirmā no sešām projektā "Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana" iekļautajām iniciatīvām. Piektdienas diskusiju ilgums paredzēts no 11.30 līdz 17.45.

Pirmā foruma "Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana" mērķis - plašā ekspertu lokā valsts ilgtspējas kontekstā vispusīgi vērtēt un analizēt dzīves vides kvalitātes, izglītības, pētniecības un uzņēmējdarbības vides sistēmisko saistību, īpaši uzsverot no tā izrietošās iespējas un riskus, lai pilnveidotu augstvērtīgu vides un reģionālo politiku Latvijā un Latgalē.

Piektdienas pasākumā uzrunas teiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Saeimas Ilgtspējīgās attīstības komisijas vadītāja Laimdota Straujuma, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Andrejs Krasņikovs, Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps, Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

Ar foruma vēstījumu klajā nāks projekta partneri Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors Edmunds Teirumnieks, Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods un Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.

Plenārsēdē un divās paneļdiskusijās prezentācijas sniegs Jānis Vētra, Rīgas Stradiņa universitātes profesors, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Juris Krūmiņš, Latvijas Universitātes profesors, Alda Ozola, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos, Edmunds Teirumnieks, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors, Inese Kokina, Daugavpils Universitātes zinātņu prorektore, Ērika Ruskule, Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes direktore, Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā padomnieks, Sandra Ežmale, Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes vadītāja, Jānis Zaļoksnis, Latvijas Universitātes docents, Iveta Druva-Druvaskalne, Vidzemes Augstskolas pētniece, Veronika Dundure, Latgaliešu valodas, literatūras, kultūrvēstures skolotāju asociācijas vadītāja.

Projekts "Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana" veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form