Šodien Latvijas lielāko pilsētu vadītāji, Vides ministrijas un ANO Attīstības programmas Latvijā pārstāvji parakstīja kopīgo deklarāciju “Zaļais aicinājums Latvijas pilsētām”, kurā pašvaldības apņemas pievērst lielāku uzmanību labvēlīgai vides saimniekošanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Uzrunājot Latvijas lielāko pilsētu pārstāvjus vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) uzvēra, ka tieši pašvaldību līmenī ikdienā visbiežāk tiek risināti ar vides aizsardzību saistītie jautājumi. Viņš pauda cerību, ka Latvijas lielāko pilsētu vadītāji centīsies ievērot deklarācijā ietvertus mērķus un uzdevumus.

Savukārt ANO Attīstības programmas biroja vadītāja Inita Pavloviča atzīmēja, ka līdzīgas deklarācijas paraksta arī citu valstu lielākas pilsētas. Viņa uzsvēra, ka tieši pilsētās tiek radītas lielāka daļa gāzu, kas izraisa globālo sasilšanu. Tāpēc ir svarīgi, lai pilsētas pievērstu arvien lielāku uzmanību ar vidi saistītiem jautājumiem, teica ANO Attīstības programmas pārstāve.

Pilsētas, kuru pārstāvji šodien parakstīja deklarāciju, apņemas uzturēt veselīgu pilsētvidi, aizsargāt zaļās teritorijas pilsētās, atbilstoši apsaimniekot īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, veicināt vides izglītību, popularizēt videi draudzīga tūrisma attīstību, nodrošināt kvalitatīvu dzeramo ūdeni iedzīvotājiem.

Deklarācija arī paredz, ka pašvaldības apņemas sagatavot peldvietas savā teritorijā, veicināt pāreju uz videi draudzīgu iepakojumu, atbalstīt velotransportu un izveidot veloceliņus, kā arī novērtēt un mazināt vides troksni pilsētās.

Dokumentu parakstīja Rīgas vicemērs Jānis Birks (TB/LNNK), Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Strode (LC), Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS), Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Inese Aizstrauta (JL), Liepājas pilsētas domes izpilddirektora vietnieks Ronalds Fricbergs, Rēzeknes mērs Juris Začests (LSDSP), Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš, Valmieras mērs Inesis Boķis (TP) un Jēkabpils mērs Leonīds Salcevičs (LPP).

Deklarāciju parakstīja arī Vējonis un Pauloviča.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form