Latvijas lielās augstskolas apsver iespējas noteikt ierobežojumus 'Covid-19' dēļ
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" izplatību arī citas lielās augstskolas vērtē nepieciešamību noteikt ierobežojumus, noskaidroja aģentūra LETA.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka saistībā ar "Covid-19" izplatību Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pārtrauc klātienes lekcijas nolūkā mazināt studējošo, personāla un apmeklētāju veselības apdraudējumu, kā arī mazināt studiju un zinātniskās darbības nepārtrauktības apdraudējumu.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) komunikācijas vadītāja Lana Janmere norādīja, ka par iespējām noteikt ierobežojumus universitāte runās rīt, 12. martā, no paša rīta vadības sanāksmē.

Otrdien Janmere norādīja, ka šobrīd viss studiju process norisinās kā ierasts, taču nepieciešamības gadījumā LLU ir gatava pārkārtot studiju organizāciju un nodrošināt studijas attālināti uz kādu laiku, izmantojot e-studiju vidi.

Arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studiju departamenta direktore Ilze Birzniece otrdien skaidroja, ka universitāte uzmanīgi seko līdzi situācijas attīstībai un ņems vērā kompetento iestāžu norādījumus par augstskolu rīcību "Covid-19" iespējamās izplatības apstākļos.

Viņa uzsvēra, ka nepieciešamības gadījumā RTU ir viss nepieciešamais tehniskais aprīkojums, lai daļu studiju procesa nodrošinātu ar digitāliem līdzekļiem. Studiju procesā RTU būtu iespējams samazināt tiešo saskarsmi, izmantojot universitātes iekštīklu, kurā mācībspēki ievieto studiju kursu prezentācijas un citus mācību materiālus, savukārt mācībspēku un studentu komunikācija attālināti būtu iespējama, izmantojot mūsdienu saziņas iespējas.

RTU pārstāve Dita Arāja pavēstīja, ka studiju process RTU pretēji RSU nenotiek veselības iestādēs un slimnīcās, tāpēc lekciju norise turpinās.

Pēc viņas paustā, RTU izstrādā plānu rīcībai infekcijas draudu palielināšanās gadījumā, aktīvi seko līdzi notikumu attīstībai un ierobežo ārvalstu komandējumus, kā arī informē studentus un darbiniekus par veselības pašaizsardzības pasākumu īstenošanu.

Savukārt LU sabiedrisko attiecību speciāliste Sindija Iesalniece otrdien skaidroja, ka universitātē ir izdota instrukcija, kā rīkoties, lai samazinātu riskus "Covid-19" vīrusa izplatībai un tajā paredzētas arī attālinātu mācību iespējas, gadījumos, ja ir aizdomas par iespējamiem inficēšanas riskiem.

Viņa uzsvēra, ka studentu un mācībspēku veselība ir prioritāte, tomēr mācību process netiks būtiski kavēts. Tāpat viņa atklāja, ka pagaidām nav plānotas izmaiņas eksāmenu norisē.

Turpretī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektors trešdien ir izdevis rīkojumu, kas uz laiku atceļ visus akadēmijā plānotos masu pasākumus, tai skaitā Atvērto durvju dienu, informēja LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe-Vīksne.

Viņa skaidroja, ka, ņemot vērā Veselības ministrijas un Valsts darba inspekcijas ieteikumus koronavīrusa "Covid-19" izplatības laikā, kā arī ievērojot Epidemioloģiskās drošības likumu, akadēmija līdz turpmākam rīkojumam atceļ visus gaidāmos masu pasākumus, tai skaitā 24. martā plānoto Atvērto durvju dienu.

Par turpmākajiem lēmumiem akadēmija informēs atsevišķi, ņemot vērā atbildīgo institūciju ieteikumus koronavīrusa "Covid-19" izplatībā un vērtējot aktuālo situāciju Latvijā.

Šobrīd LSPA atceļ 16. martā plānoto Studentu zinātniskās konferences plenārsēdi, 19. marta semināru sporta treneriem, kā arī 24. marta Atvērto durvju dienu.

Ievērojot piesardzības pasākumus, līdz turpmākam rīkojumam atcelti arī visi LSPA darbinieku komandējumi un darba braucieni.

Āķe-Vīksne informēja, ka masu pasākumi LSPA uz laiku atcelti saskaņā ar LSPA rektora Jura Granta trešdien izdoto rīkojumu.

Kā ziņots, saskaņā ar RSU rektora Aigara Pētersona sagatavoto rīkojumu, no 11. marta uz nenoteiktu laiku līdz turpmāku rīkojumu izdošanai universitātē ieviesti "Covid-19" izplatības epidemioloģiskās drošības pasākumi, nosakot ierobežojumus.

Attiecībā uz studiju procesa organizēšanu tiek pārtrauktas klātienes lekcijas, bet klātienes nodarbības, proti, semināru īstenošana notiek saskaņā ar nodarbību sarakstu, bet, sekojot izmaiņām studiju sarakstā.

Rektora rīkojumā rakstīts, ka studiju process norit, izmantojot e-studiju vidi, tai skaitā video lekciju formā, un studiju programmu vadītājiem ir pienākums nodrošināt, ka, īstenojot studiju procesa aktivitātes pie trešajām personām, no RSU puses strikti tiek ievēroti šo iestāžu epidemioloģiskās drošības un citi norādījumi.

Kā vēstīts, Latvijā jaunā koronavīrusa izraisītā slimība "Covid-19" atklāta desmit cilvēkiem, no kuriem deviņi ir vienas grupas tūristi, kas 7.martā Latvijā atgriezušies ar vienu reisu no slēpošanas kūrorta Itālijā.

Latvijas iedzīvotājus "Covid-19" dēļ šobrīd stingri iesaka nedoties uz 11 valstīm - Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Japānu, Singapūru, Itāliju, Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju un Šveici. Šajās valstīs pastāv liels inficēšanās risks.

Papildus minētajam iedzīvotājus aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot vēl uz virkni valstu, tostarp, ASV, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Austrāliju, Bahreinu, Beļģiju, Čehiju, Dāniju, Ēģipti, Grieķiju, Indiju, Irāku, Islandi, Izraēlu, Kanādu, Kuveitu, Lielbritāniju, Malaiziju, Nīderlandi, Norvēģiju, Taizemi un Zviedriju. Ceļotājiem pašiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums, vai apmeklēt minētās valstis.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) sociālajā vietnē '"Twitter" aicina nopietni uztvert aicinājumu "izvērtēt brauciena nepieciešamību" "Tāpat vien mēs to nepublicējam, tas nozīmē paaugstinātu risku, līdzvērtīgs dzeltenajam signālam," viņš skaidro. Tā ministrs reaģējis uz informāciju, ka kāda ceļojuma organizatori "Facebook" formē grupu slēpošanas braucienam uz Austriju un, vaicāti par Covid-19 risku, norādījuši, ka Ārlietu ministrija tikai neiesaka braukt - tātad viss esot mierīgi.


Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Lauksaimniecības universitāte Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija Rīgas Stradiņa universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form