Latvijas lielās pilsētas pauž gatavību iesaistīties Covid-19 vakcinācijas plāna īstenošanā
Foto: LETA

Lai pēc iespējas īsākā laikā varētu nodrošināt maksimāli daudzu cilvēku vakcinēšanu pret Covid-19 saslimšanu izraisošo koronavīrusu, Latvijas lielās pilsētas ir gatavas iesaistīties vakcinācijas plāna īstenošanā – tā vēstulē Veselības ministrijai uzsver Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA), reizē norādot arī uz virkni risināmu problēmu vakcinācijas procesa efektivitātes veicināšanā, portālu "Delfi" informēja asociācijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā norāda LLPA izpilddirektors Viktors Valainis, vairākas pašvaldības ir izrādījušas gatavību nodrošināt telpas masveida vakcinācijai sporta zālēs, bet tās ir gatavas sniegt arī visu iespējamo saimniecisko un tehnisko atbalstu.

LLPA uzskata, ka svarīgākā problēma ir cilvēkresursu pieejamība ģimenes ārstu praksēs un neatliekamās medicīniskās palīdzības punktos.

Lai nodrošinātu ieplānoto vakcinēšanas apjomu, veselības aprūpes iestādēs un ģimenes ārstu praksēs būs nepieciešams rezerves medicīnas personāls. Tas radīs papildu izmaksas, tāpēc ir jāpaplašina un jāpārrēķina valsts ieviestie apmaksas tarifi vakcinācijas nodrošināšanai, norāda asociācijā.

Tāpat būs nepieciešams arī papildu aprīkojums un noteiktām prasībām atbilstošas telpas, kam arī ir nepieciešami līdzekļi, tāpēc ir nepieciešams valsts atbalsts.

Kā otru būtiskāko problēmu pašvaldības saredz nepietiekoši precīzas, vienotas un skaidrojošas informācijas pieejamību informatīvajā telpā.

"Dezinformācijas izplatība par vakcināciju ir ļoti plaša, tāpēc pārraudzības institūcijām būtu vēlams vairāk kontrolēt dezinformāciju sabiedrībai pieejamajos informācijas avotos. Lielai sabiedrības daļai, tostarp vecākā gadagājuma cilvēkiem, pietrūkst informācijas par vakcinācijas nozīmi drukātā veidā, piemēram, brošūrās, bukletos, kas būtu brīvi pieejama aptiekās, pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs," skaidroja Valainis.

LLPA aicina organizēt pastāvīgu valdības un veselības aprūpes nozares vadošo ekspertu komunikāciju ar sabiedrību, lai izskaidrotu sabiedrībai vakcinācijas nepieciešamību un drošību. Arī pašvaldības ir gatavas sadarboties un iesaistīties sabiedrības informēšanā.

Tāpat asociācija rosina vakcinācijas plānā paplašināt prioritāri vakcinējamās grupas, iekļaujot tajā plašāku sociālo pakalpojumu sniedzēju (darbinieku un klientu) grupu un pašvaldības policijas darbiniekus. Tāpat būtu nepieciešams vakcinēt arī avārijas un atkritumu šķirošanas un izvešanas dienestos strādājošos, lai sekmētu komunālo pakalpojumu drošu un nepārtrauktu sniegšanu.

Jau vēstīts, ka patlaban jaunizveidotais vakcinācijas birojs strādā pie vakcinācijas plāna izstrādes, ar kuru ceturtdien paredzēts iepazīstināt valdību.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pirmdien, 25. janvārī, pauda bažas saistībā ar neskaidrību par iespējamu "AstraZeneca" plānoto vakcīnu daudzuma saņemšanu, kas varētu būtiski kavēt Latvijas vakcinācijas pret Covid-19 ieplānoto tempu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija pret Covid-19 Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam