Krievijai ir izdevīga robežlīguma parakstīšana ar Latviju, trešdien Krievijas domē notikušajā "valdības stundā" pavēstīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Līgumā pilnā mērā ņemtas vērā mūsu intereses jautājumā par teritoriju un politiskā ziņā ir pielikts punkts jebkādām spekulācijām par iespējamām teritoriālām pretenzijām," sacīja ministrs.

Viņš atgādināja, ka pirms gada līdzīgas spekulācijas izraisīja Latvijas valdības vienpusēji pieņemtā deklarācija, neskatoties uz jau panākto vienošanos.

"Mēs toreiz atteicāmies parakstīt dokumentu, sakot, ka varam atkal atgriezties pie šī jautājuma pēc deklarācijas atsaukšanas," piebilda ministrs.

Oficiāli pieņemts lēmums parakstīt Latvijas un Krievijas robežlīgumu 27.martā Maskavā. Vienošanos parakstīs abu valstu premjerministri - Aigars Kalvītis (TP) un Mihails Fradkovs.

Pagaidām nav zināms, kādi cilvēki ietilps delegācijā, kas dosies līdzi Kalvītim parakstīt robežlīgumu. Ārlietu ministrs Artis Pabriks (TP) iepriekš nenoliedza iespēju, ka viņš pats varētu būt klāt robežlīguma parakstīšanas brīdī.

Jau ziņots, ka Saeima šī gada 8.februārī galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas pilnvaro Ministru kabinetu parakstīt 1997.gadā parafēto robežlīgumu. Likumu galīgajā lasījumā atbalstīja 69 deputāti, bet pret balsoja 26 politiķi.

Likums pilnvaro Ministru kabinetu parakstīt robežlīgumu, pamatojoties uz Latvijas Augstākās padomes 1991.gada 21.augustā pieņemto konstitucionālo likumu "Par Latvijas Republikas valstisko statusu" un ievērojot starptautiski atzīto Latvijas Republikas valstisko nepārtrauktību.

Kalvīša skatījumā valsts tiesiskā nepārtrauktība tiks nodrošināta, robežlīgumā atsaucoties uz 1991.gada konstitucionālo likumu, uz kuru, atzīstot Latvijas neatkarību, 1991.gada 28.augustā atsaucās Krievija.

5.martā stājās spēkā Valsts prezidentes izsludinātais likums, ar kuru Ministru kabinets tiek pilnvarots parakstīt 1997.gada 7.augustā parafēto Latvijas un Krievijas līguma projektu par abu valstu robežu. Tās pašas dienas vakarā valdību veidojošo partiju koalīcijas padomes sēdē koalīcijas partneri piekrita, ka robežlīguma parakstīšana tiek uzticēta premjeram Kalvītim.

6.martā valdība pieņēma lēmumu, ka Latvijas un Krievijas robežlīgumu parakstīs Kalvītis. Valdība norādīja, ka minētās pilnvaras dod, pamatojoties uz Saeimas iepriekš doto mandātu un "respektējot Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pieņemto robežu nemainības principu". Valdība arī atsauca iepriekš līgumam pievienoto vienpusējo deklarāciju.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form