Būvkompānija "Latvijas energoceltnieks" (LEC) vērsīsies tiesā pret Cesvaines pašvaldību, lai piedzītu divus miljonus latu par Cesvaines vidusskolas uzbūvēšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā pastāstīja LEC valdes priekšsēdētājs Pēteris Dzirkals, pašlaik tiek gatavoti dokumenti iesniegšanai tiesā.

"Šobrīd ar prasību tiesā vēl neesam vērsušies, taču atgādinām, ka saskaņā ar līgumu mēs esam izpildījuši savas saistības pret klientu, finansējot būvdarbus. Esam pietiekami ilgi gaidījuši, kamēr otra puse izpildīs savas saistības, tāpēc uzskatām, ka tiesa ir normāls līdzeklis šī jautājuma risināšanai," sacīja Dzirkals.

LEC vadītājs nevēlējās atbildēt uz jautājumiem, kur, kad un kurā tiesā tiks sniegta prasība pret Cesvaines pašvaldību, kā arī prognozēt tiesas lēmumu. "Jebkurā gadījumā varu pateikt, ka, ja mēs neticētu, ka tiesas ceļā varam piedzīt soda naudas no otras puses, tad mēs tiesā nevērstos," norādīja Dzirkals.

Jau ziņots, ka Finanšu ministrija (FM) neatkāpsies no ieceres veikt finanšu stabilizāciju Cesvaines pašvaldībā, lai piesaistītu līdzekļus Cesvaines vidusskolas celtniecības izmaksu segšanai.

Kā informēja FM Komunikāciju departamentā, pagājušās nedēļas valdības lēmums paredz "atbalstīt finanšu ministra Oskara Spurdziņa (TP) priekšlikumu ierosināt veikt finanšu stabilizāciju Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju pašvaldībā un pārējo paveikto Cesvaines skolas celtniecības darbu samaksai izmantot stabilizācijas fonda līdzekļus".

Tas nozīmē, ka parāds par skolas uzcelšanu tiks segts no diviem avotiem - 500 000 latu būs valsts budžeta dotācija šim mērķim, bet pārējo 1,5 miljonu latu daļu segs ar stabilizācijas aizdevuma līdzekļiem.

Reāli finanšu stabilizācijas process nozīmē to, ka pašvaldība var saņemt stabilizācijas aizdevumu, kā arī tiek uzmanīgi sekots līdzi tās finanšu darbībai. Bet tas nav bankrots vai kas pazemojošs - gluži pretēji, tā ir valsts atbalsta forma pašvaldībai, ļaujot saņemt aizdevumu un izdevīgākiem nosacījumiem un ilgāku termiņu, skaidroja FM.

Valdība atbalstīja lēmumu piešķirt šā gada budžeta grozījumos 500 000 latu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Cesvaines vidusskolā veikto remontdarbu izdevumu segšanai, kā arī vienojās rosināt papildu nepieciešamo finansējumu segt no Stabilitātes fonda līdzekļiem.

Pagājuši vairāki mēneši, kopš ekspluatācijā nodota jaunuzceltā Cesvaines vidusskola, taču līdz šim brīdim Cesvaines pašvaldība nav apmaksājusi paveiktos skolas celtniecības darbus. Patlaban Cesvaines pašvaldība ir parādā LEC vairāk nekā divus miljonus latu, neskaitot soda procentus.

Jau ziņots, ka Cesvaines pašvaldība paudusi neizpratni par LEC izteikto kritiku un pārmetumiem domei par laikus neapmaksātajiem jaunās vidusskolas būvdarbiem.

"Skolas būvniecības projekta pirmā kārta tika saskaņota ar IZM un iekļauta valsts investīciju programmā, paredzot tam finansējumu no valsts. Pēc vienošanās ar IZM tika paredzēts pašvaldības līdzfinansējums 200 000 latu, kura nodrošinājumam paņemts aizdevums," informē Cesvaines pašvaldība.

Pašvaldība norāda, ka, noslēdzot līgumu par skolas būvēšanu, puses paredzēja, ka būvuzņēmējs kreditē skolas būvdarbus vismaz 1,9 miljonu latu apmērā un ka pašvaldība samaksā par būvdarbiem pēc valsts finansējuma saņemšanas. Kavējuma nauda jāmaksā tikai tad, ja piešķirtais finansējums nav laicīgi pārskaitīts uzņēmējam.

Kā ziņots, LEC uzskata, ka Cesvaines pašvaldība rīkojusies ļaunprātīgi, uzņemoties vidusskolas būvniecību, par kuru vēlāk nevar samaksāt.

Pagājuši vairāk nekā divi mēneši, kopš ekspluatācijā nodota jaunuzceltā Cesvaines vidusskola, taču līdz šim brīdim Cesvaines pašvaldība nav apmaksājusi paveiktos skolas celtniecības darbus.

Cesvaines pašvaldībai visi norēķini par paveikto darbu bija jāveic 20 dienu laikā pēc skolas nodošanas ekspluatācijā. Skola ekspluatācija tika nodota šā gada 15.jūnijā.

Dzirkals skaidro, ka neviens no līguma punktiem neparedz izņēmumus, kas pieļautu iespēju Cesvaines pašvaldībai par padarīto darbu nemaksāt.

Jaunajā skolā zinības varēs iegūt 630 bērni. Šī ir pirmā skola kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kas celta pilnībā no jauna.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form