Līdz šim ērču encefalīts konstatēts vairāk nekā 3% pārbaudīto ērču
Foto: Shutterstock

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" laboratorijā līdz 2.jūlijam ērču encefalīts konstatēts 3,39% pārbaudīto ērču, informēja slimnīcā.

Laboratorijā līdz šim izmeklētas 1946 ērces, no kurām ērču encefalīts konstatēts 66 ērcēm. No visām pārbaudītajām ērcēm 617 ērces pēc pacientu lūguma noņemtas stacionāra uzņemšanas nodaļā.

No stacionāra līdz šim izrakstīti deviņi pacienti, kuriem bijis ērču encefalīts, un 17 pacienti, kuriem bijusi Laimas borelioze. Ar diagnozi ērlihioze izrakstīti divi pacienti.

Jau ziņots, ka pirmā ērce pārbaudei "Latvijas Infektoloģijas centrā" šogad tika atnesta 18.februārī, nākamā - 8.martā.

Gada griezumā pērn, salīdzinot ar 2015.gadu, par 61 gadījumu pieaugusi saslimstība ar ērču encefalītu, bija par deviņiem gadījumiem vairāk saslimšanas gadījumu ar ērlihiozi, savukārt par 16 gadījumiem mazāk - saslimšanas gadījumu ar Laimas slimību, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) statistika.

SPKC epidemiologi atgādina, ka, dodoties dabā, apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt - bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Ērces visbiežāk pieķeras garāmejošiem cilvēkiem potīšu augstumā, tādēļ, pat uz īsu brīdi iebrienot zālē, jānodrošinās, lai ērce nevarētu pakļūt zem apģērba.

Tags

Laima Latvijas Infektoloģijas centrs Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca

Comment Form