Līgumus par atkritumu izvešanu noslēguši aptuveni 80% rīdzinieku
Foto: LETA

Līdz 20. maijam jaunus līgumus par sadzīves atkritumu izvešanu Rīgā noslēguši aptuveni 80% rīdzinieku. Vienlaikus daļa līgumu atrodas apstrādes procesā, tādēļ sagaidāms, ka to skaits tuvākajās dienās palielinās, portāls "Delfi" noskaidroja Rīgas domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka no 20. maija Rīgā ir spēkā jauna atkritumu apsaimniekošanas kārtība, un turpmāk pilsēta būs sadalīta četrās zonās, kurās pakalpojumus nodrošinās uzņēmumi SIA "Clean R", SIA "Eco Baltia vide" un pilnsabiedrība "Lautus vide", ko veido atkritumu apsaimniekotāji "Lautus" un "Pilsētvides serviss".

Rīgas domes pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics pauda, ka jaunā kārtību sakārto galvaspilsētas atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, kas līdz šim ir bijusi haotiska un necaurskatāma. "Es ticu, ka šīs pārmaiņas spēs nodrošināt tīru un sakoptu vidi galvaspilsētā," sacīja Balševics.

Vietvaras Mājokļu un vides departaments uzsver, ka klienti, kas vēl nav paspējuši noslēgt līgumus, nepaliks bez atkritumu izvešanas, jo saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu viņi drīkstēs vērsties pie savas zonas operatora ar pieteikumu par nepieciešamību izvest atkritumus.

"Pēc saņemtā pieteikuma uzņēmumiem būs pienākums atkritumus izvest, bet klientam par pakalpojumu būs obligāti jāsamaksā. Atkritumu apsaimniekotāji šādas pieteiktās atkritumu izvešanas nodrošinās tikai ar priekšapmaksu. Tomēr tas būs tikai kā pagaidu risinājums, iekams tiek noslēgti līgumi," skaidro departaments.

Vēstīts, ka jauno līgumu slēgšana par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tika uzsākta šā gada 10. martā.

Uzņēmums "Clean R" nodrošinās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu pirmajā zonā un otrajā zonā – Centra rajona un Latgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā, kā arī Kurzemes rajona administratīvajā teritorijā.

Savukārt Uzņēmums "Eco Baltia vide" šos pakalpojumus sniegs ceturtajā zonā – Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā, bet personu apvienība "Lautus" un "Pilsētvides serviss" apsaimniekos trešo zonu – Zemgales priekšpilsētas administratīvajā teritoriju.

Slēdzot līgumus, iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko atkritumu konteineru un nepieciešamo izvešanas biežumu, nodrošinot regulāru atkritumu izvešanu, ņemot vērā īpašumā radīto atkritumu daudzumu. Papildus sadzīves nešķiroto atkritumu konteineriem atkritumu apsaimniekotāji nodrošina pakalpojumu sniegšanu, izmantojot atkritumu savākšanas maisus, kas ir speciāli marķēti un ūdens necaurlaidīgi. Maisu cena ir atbilstoša noteiktajai atkritumu apsaimniekošanas maksai.

Visi atkritumu apsaimniekotāji nodrošina dalīti vākto atkritumu izvešanu (papīrs, metāls, plastmasa, stikls) bez maksas, savukārt dalīti savāktu bioloģiski noārdāmo atkritumu izvešanu – par samazinātu maksu (zemāku nekā nešķirotiem sadzīves atkritumiem).

Starp Rīgas pašvaldību un atkritumu apsaimniekotājiem noslēgtie līgumi paredz, ka divu gadu laikā Rīgā tiks izveidoti aptuveni 1050 dalīti vākto jeb šķiroto atkritumu savākšanas punkti, kā arī Rīgas pašvaldība tuvāko gadu laikā izveidos vismaz astoņus šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumus.

Jaunā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas kārtībā būs spēkā septiņus gadus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eco Baltia vide Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form