Līvbērzes vidusskolu reorganizēs par pamatskolu
Foto: LETA

Jelgavas novada pašvaldība plāno reorganizēt divas skolas, Līvbērzes vidusskolu reorganizējot par pamatskolu un Svētes pamatskolas Glūdas filiālē atstājot tikai pirmsskolas apmācību, informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa skaidroja, ka Jelgavas novada dome apvienotajā komiteju sēdē šonedēļ izskatīja lēmumprojektu par divu Jelgavas novada izglītības iestāžu reorganizāciju, izsverot izglītības iestāžu optimizāciju kontekstā gan ar saimnieciski izdevīgāku pārvaldību, gan skolēnu skaita prognozēm tuvākajos gados.

Saskaņā ar lēmumprojektu reorganizācija paredz vidusskolas programmas slēgšanu Līvbērzes vidusskolā un pamatizglītības programmas slēgšanu Svētes pamatskolas Glūdas filiālē.

Līdz ar 2017.gada 1.septembri Līvbērzes līdzšinējā vidusskola iemantos Līvbērzes pamatskolas statusu, bet Svētes pamatskolas Glūdas filiālē jau no šā gada septembra paliks tikai pirmsskolas apmācība.

Šāds lēmumprojekts ar 16 balsīm par un vienu pret tiek virzīts izskatīšanai domes sēdē, un deputātu vairākuma ieskatā tas izriet kā loģisks secinājums, ņemot vērā faktus par pašreizējo skolēnu skaitu, skaidroja Kaņepone.

Līvbērzes vidusskolā jau šajā mācību gadā skolēni netika uzņemti 10.klasē. Pašreizējā 9.klasē mācās tikai pieci skolēni, 8.klasē - 10 skolēni, bet 7.klasē - 11 skolēni, taču, ņemot vērā, ka ne visi pamatskolas beidzēji turpina mācības vidusskolā, nav sagaidāms, ka izglītības iestāde varēs izpildīt Ministru Kabineta noteikumus attiecībā uz minimālo desmit skolēnu skaitu vidusskolas klasē vai minimālo skolēnu kopskaitu vidusskolā (27 skolēni).

Jelgavas novada domes sēdei tiek virzīts lēmumprojekts, saskaņā ar kuru, noslēdzot vidusskolas kursu pēdējai 12.klasei, to absolvējot 2017.gada vasarā, Līvbērzes vidusskola kļūs par pamatskolu.

Šai mācību iestādei vidusskolas statuss tika piešķirts 2001.gada septembrī, tātad izglītības iestādei ar vidusskolas statuss būs bijis 16 gadus, informēja Kaņepone.

Patlaban Līvbērzes vidusskolai ir licencētas piecas izglītības programmas - pirmsskolas, pamatizglītības, pamatizglītības pedagoģiskās korekcijas, speciālās pamatizglītības programma izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem un vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programma. Kopumā izglītības iestādē mācās 206 skolēni, no kuriem 69 ir pirmsskolas audzēkņi.

Arī attiecībā uz Svētes pamatskolas Glūdas filiāles reorganizēšanu izšķirošais iemesls ir skolēnu skaits. Patlaban pamatizglītības programmu tajā apgūst tikai 14 skolēni divās apvienotajās klasēs, un arī nākamais mācību gads prognozējams ar 13 audzēkņiem dažāda vecuma grupās, skaidroja pašvaldības pārstāve.

Viņa informēja, ka skola jau aptaujājusi visus esošo skolēnu vecākus par provizoriski izvēlēto izglītības iestādi nākamajā mācību gadā. Daži no skolēniem varētu pāriet uz Zaļenieku komerciālo un amatniecības vidusskolu, daļa uz Svētes pamatskolu, viens - uz Jelgavas pilsētas 4.sākumskolu.

Saskaņā ar domes lēmumprojektu Svētes pamatskolas Glūdas filiāle tiks pievienota Glūdas pagasta pirmsskolas izglītības iestādei "Taurenītis", bet savu atrašanās vietu šī filiāle nemainīs.

Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa atzinusi, ka arī pie citu izglītības iestāžu programmu pastāvēšanas izvērtējuma nāksies atgriezties jau tuvākajā nākotnē, ņemot vērā gan Izglītības un zinātnes ministrijas uzstādījumus, gan pedagogu algu modeļa ieviešanas perspektīvas.

Jelgavas novada pašvaldība, sekojot Izglītības un Zinātnes ministrijas uzstādījumiem attiecībā uz izglītības iestāžu optimizāciju, atkārtoti izvērtē visu novada izglītības iestāžu attīstības perspektīvas.

Kā ziņots, pagājušā gada nogalē Jelgavas novada dome lēma par Elejas vidusskolas Lielplatones filiāles pievienošanu Elejas pirmsskolas izglītības iestādei "Kamenīte", nemainot iestāžu atrašanās vietu. "Šis lēmums traktējams vairāk kā juridisku nianšu sakārtošana, jo pirmsskolas grupas tāpat, kā līdz šim, turpinās darboties turpat Lielplatones muižas ēkā," pauda Kaņepone.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form