LM pagaidām nevar komentēt, kāpēc valstī sarūk jaundzimušo skaits
Foto: Reuters/Scanpix

Demogrāfiskā politika ir kompleksa un saistīta ar dažādām jomām - migrāciju un nodarbinātību, sociālajiem maksājumiem, aprūpes un veselības pakalpojumiem un citiem faktoriem. "Līdz ar to arī situācija pastāvīgi mainās dažādu faktoru dēļ," uzskata Labklājības ministrijas (LM) pārstāvji.

LM norāda, ka no valsts politikas viedokļa gan iepriekšējos gados, gan arī turpmāk tiek īstenoti dažādi pasākumi, kombinējot finanšu atbalstu ar pakalpojumu pieejamību, lai atbalstītu ģimenes ar bērniem.

Pašreizējo situāciju noteikti vajadzētu pētīt un analizēt demogrāfijas speciālistiem, norāda ministrijā un skaidro, ka LM eksperti varēs komentēt un vērtēt situāciju, kad būs pieejami dati gada griezumā.

Jau ziņots, ka šī gada deviņos mēnešos dzimstības temps ir samazinājies un no janvāra līdz septembrim Latvijā reģistrēti 16 390 jaundzimušie, kas ir par 167 bērniem jeb 1% mazāk nekā 2014.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Tags

Demogrāfija Labklājības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form