Maijā pašvaldību slimnīcās Covid-19 testi veikti par 40% vairāk nekā aprīlī
Foto: LETA

Maijā pašvaldību slimnīcās Covid-19 analīzes veiktas 8406 cilvēkiem, kas ir par 40% vairāk nekā aprīļa mēnesī, portālu "Delfi" informēja Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) pārstāve Elīna Ķibere.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Maijā pašvaldību slimnīcās veiktie Covid-19 testi pozitīvu rezultātu apstiprinājuši 25 gadījumos, taču stacionēto pacientu kopskaits ir uz pusi mazāks nekā aprīlī, liecina LSB apkopotā informācija. No slimnīcām ar Covid-19 ārstēšanas profilu visvairāk pacientus ar koronavīrusu uzņēmusi Vidzemes slimnīca, hospitalizējot 15 cilvēkus. Daugavpils slimnīcā un Liepājas reģionālajā slimnīcā katrā ārstējušies divi pacienti.

Slimnīcās, kurās pēc hospitalizācijas plāna nav paredzēts uzņemt Covid-19 pacientus, konstatēti seši saslimšanas gadījumi: Cēsu klīnikā – pieci, Tukuma slimnīcā – viens. Visi atklātie gadījumi bijuši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) uzraudzīti jeb kontrolēti, un pacienti ar pozitīvām Covid-19 analīzēm pārvesti ārstēšanai uz atbilstošu ārstniecības iestādi, norādīja Ķibere.

"Testēto pacientu skaits, ar aizdomām par saslimšanu ar koronavīrusu, palielinājies, jo maijā atjaunota ambulatoro pakalpojumu un plānveida pacientu plūsma. Atsevišķās slimnīcās, piemēram, Rēzeknē, Daugavpilī un Liepājā veikto testu skaits, salīdzinot ar aprīļa mēnesi, palielinājies pat par 80%. Pastiprināta testēšana veikta gan pacientiem, gan medicīnas personālam," skaidroja LSB valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Kalējs norādīja, ka kopš maija testēti visi uzņemšanas nodaļā esošie pacienti – gan tie, kuriem nepieciešama hospitalizācija vai ambulatorā aprūpe, gan tie, kuri pēc palīdzības saņemšanas devušies mājup. "Nacionālais veselības dienests mūs informējis, ka laika posmā no 19.- 25. jūnijam visu uzņemšanas nodaļas pacientu testēšana būs jāturpina. Tas rada bažas, jo prognozējam, ka jūnijā pacientu plūsma turpinās palielināties, tāpēc slimnīcām tam būs jānodrošina papildu resursi. Pirmkārt, vitāli svarīgi ir individuālās aizsardzības līdzekļi, kuru iegādes process jānodrošina galvenokārt slimnīcām pašām. Otrkārt, medicīnas personālam jāturpina palielināt pacientu testēšanas jaudu, kas ir papildfunkcija, par kuru finansējums no valsts vēl nav ticis piešķirts," bažījās Kalējs.

LSB atgādina, ka Nacionālā veselības dienesta hospitalizācijas plāns nosaka: infekcijas slimību pacientus paredzēts nogādāt ārstēšanai tikai septiņās no Latvijā kopumā esošajām 24 neatliekamās medicīnas palīdzības ārstniecības iestādēm. Tās ir piecas pašvaldību ārstniecības iestādes – Vidzemes, Daugavpils, Rēzeknes, Ziemeļkurzemes un Liepājas slimnīcas, kā arī divas valsts klīniskās universitātes slimnīcas – Latvijas Infektoloģijas centrs un Bērnu klīniskās universitātes slimnīca. Pārējās slimnīcas pēc plāna pilda universitāšu slimnīcu atbalsta funkciju, uzņemot pacientus, kuriem nav konstatēta saslimšana ar kādu no infekcijas slimībām, ieskaitot Covid-19.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Latvijas Infektoloģijas centrs Vidzemes slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form