Mediķi aicina Aglonas svētku apmeklētājus un svētceļniekus saudzēt savu veselību
Foto: F64

No 12.augusta līdz 15.augustam Aglonā pulcēsies tūkstošiem ticīgo, lai svinētu Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus, un mediķi aicina cilvēkus saudzēt savu veselību un rūpēties par to, aģentūrai LETA sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Arita Freimane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa uzsvēra, ka par savu veselību īpaši jādomā tiem, kuri slimo ar kādu hronisku saslimšanu. Dodoties uz svētvietu, noteikti jāievēro veselības stāvoklim atbilstošs režīms un jāņem līdzi sev nepieciešamie medikamenti - gan ikdienā lietojamie, gan krīzes brīžiem paredzētie. Ja saslimšanai tās paasinājuma periodā raksturīgi samaņas traucējumi, kabatā jānēsā zīmīte, kurā norādīts vārds, uzvārds, saslimšana, kā arī piederīgā tālruņa numurs.

Aglonas svētku apmeklētāji nereti pie mediķiem vēršas ar kāju noberzumiem, gremošanas problēmām un galvassāpju dēļ, tāpēc ieteicams paņemt līdzi arī dažādus pašpalīdzības līdzekļus, sacīja Freimane. Noderēs gan plāksteri un pārsēji brūču un nobrāzumu apkopšanai, gan pretsāpju tabletes un medikamenti vēdergraizēm.

Laikapstākļi šovasar ir grūti prognozējami, tāpēc jāparūpējas arī par atbilstošu apģērbu. Saulē labāk iet gaišā, ērtā apģērbā, obligāti galvā liekot cepuri vai lakatu, bet, ja laiks solās būt vēss, nepieciešama siltāka jaka un lietusmētelis, uzsvēra Freimane.

Viņa atgādināja, ka jāizvairās no pārpūles un ilgstošas uzturēšanās tiešos saules staros. Ikvienam, bet jo īpaši senioriem, ik pa brīdim vajadzētu atvilkt elpu ēnā un regulāri padzerties. Aglonas bazilikas teritorijā atrodas vairākas ūdens ņemšanas vietas, tāpēc ieteicams ņemt līdzi trauku, lai nodrošinātos ar dzeramā ūdens krājumiem.

Lai būtu spēks un enerģija visām svētku dienām, jāēd pārdomāti, neizlaižot ēdienreizes, mudināja NMPD pārstāve. Uz Aglonu nevajag ņemt līdzi produktus, kas ātri bojājas, piemēram, gaļu, pastētes, desu, zivis, kūkas ar krēmiem, salātus ar krējumu un majonēzi. Tāpat, ieturot maltīti, jāuzmanās no bitēm un lapsenēm, jāraugās, lai tās nemanot neiekļūst ēdienā vai dzērienā.

Jāuzmanās arī no uguns un ūdens. Dodoties peldēt, nevajadzētu peldēties vienam vai peldēt tālu no krasta. Dedzinot svecītes, jāuzmanās no sveču liesmām un kūstoša vaska. Nevajag izmantot kūstoša materiāla sveču ietvarus, kā arī sveču tuvumā jābūt piesardzīgam, īpaši valkājot garu un plīvojošu apģērbu.

Vienlaikus mediķi aicina svētceļniekus, kā arī Aglonas svētku dalībniekus vienam otru pieskatīt. Tāpat svarīgi uzlādēt mobilo telefonu, lai nepieciešamības gadījumā varētu lūgt palīdzību, ja gadās nomaldīties vai ir palicis slikti.

Aglonas svētku laikā bazilikas teritorijā dežurēs mediķi, pie kuriem varēs vērsties tad, kad pasliktinās pašsajūta vai gūta trauma. Palīdzība tiks sniegta pirmās palīdzības punktos, ko varēs atpazīt pēc balta balona ar sarkanu krustu, dzeltenas krāsas mediķu teltī un NMPD brigāžu mašīnās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aglona NMPD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form