Mediķu un citu iesaistīto darbinieku piemaksām par cīņu ar Covid-19 atvēl 47 miljonus eiro
Foto: Valsts kanceleja, Gatis Rozenfelds

Nesamazinoties saslimstībai ar Covid-19 un veselības nozare darbojoties paaugstinātas slodzes apstākļos, valdība atbalstījusi mediķu un citu Covid-19 ierobežošanā iesaistīto darbinieku piemaksas pagarināt līdz šā gada jūnija beigām, atvēlot tam 47 miljonus eiro no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vēl papildu 7 miljoni eiro piešķirti atvaļinājumu rezerves uzkrājumam atbilstoši aprēķinātajai piemaksu summai no šā gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam.

Kopumā piemaksām un atvaļinājumu rezerves uzkrājumam no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem atvēlēti 54 miljoni eiro. Šo izdevumu segšanai tiks novirzīta daļa no līdz šim neizlietotajiem 23 miljoniem eiro, kas VM tika rezervēti šā gada janvārī, prognozējot finansējumu piemaksu nodrošināšanai no 1. janvāra līdz 31. martam.

Lai motivētu ārstniecības personas, noturētu un piesaistītu papildu nepieciešamo personālu, kas nodrošina pacientu aprūpi, kā arī atbildīgajās institūcijās nodarbinātos, kuri ir iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā, valdība atbalstīja VM lūgumu saglabāt piemaksas:

  • 100% apmērā no mēnešalgas līdz šā gada 30. aprīlim, 90% no mēnešalgas līdz šā gada 31. maijam un 80% apmērā no mēnešalgas līdz šā gada 30. jūnijam stacionāro ārstniecības iestāžu nodarbinātajiem, kas ir iesaistīti Covid-19 pacientu ārstēšanas procesā, nodarbinātajiem, kas iesaistīti Covid-19 testēšanā un mājas aprūpē, ģimenes ārstiem un ārsta praksēs nodarbinātajiem ārstu palīgiem un māsām, ambulatoro iestāžu nodarbinātajiem, kas nodrošina sekundāros ambulatoros aprūpes pakalpojumus vai veselības aprūpes pakalpojumu mājās Covid-19 pacientiem un Covid-19 pacientu kontaktpersonām un Slimību profilakses un kontroles centra ierēdņiem un darbiniekiem, kas iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā;

  • 100% apmērā no mēnešalgas visā noteiktajā periodā slimnīcu uzņemšanas nodaļās strādājošiem un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā nodarbinātajiem;

  • 30% apmērā no mēnešalgas līdz šā gada 30. aprīlim, 20% apmērā no mēnešalgas no šā gada 1.maija līdz 30.jūnijam stacionāro iestāžu nodarbinātajiem, kas iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā;

  • 50% apmērā no mēnešalgas līdz šā gada 30.aprīlim, 30% apmērā no mēnešalgas no šā gada 1.maija līdz 30.jūnijam Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Veselības inspekcijas un Valsts asinsdonoru centra ierēdņiem un darbiniekiem, kuri iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā;

  • farmaceitiem par kompensējamo medikamentu izsniegšanu no A saraksta (receptēm ar norādītu zāļu aktīvo vielu) laika periodā no šā gada 1. aprīļa līdz šā gada 30. jūnijam – 0,71 eiro par vienu recepti.

Jau vēstīts, ka pagājušajā diennaktī veikts 19 951 Covid-19 tests, reģistrēti 596 jauni saslimšanas gadījumi un reģistrēti četri nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Veselības inspekcija Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form