Meža īpašniekus aicina sakārtot meža ugunsapsardzības infrastruktūru
Foto: Publicitātes foto

Tuvojoties meža ugunsnedrošajam laikposmam, Valsts meža dienests (VMD) aicina apsekot meža ugunsapsardzības infrastruktūru, un, konstatējot neatbilstības, tās novērst līdz 1. maijam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informēja dienestā, tas nepieciešams, lai meža ugunsgrēka gadījumā ātri varētu piekļūt notikuma vietai un dzēst ugunsgrēku.

Ņemot vērā laikapstākļus, ik gadu Valsts meža dienests nosaka meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā Latvijas teritorijā. Šajā periodā meža īpašniekiem, tiesiskajiem valdītājiem un par meža objektu atbildīgajām personām jāievēro nosacījumi, kurus nosaka MK noteikumi "Ugunsdrošības noteikumi".

Noteikumi paredz, ka jānodrošina mineralizēto joslu ierīkošana meža ugunsdzēsības tehnikai pieejamās kvartālu stigās (izņemot kvartālu stigas, kuras tiek izmantotas kā dabiskās brauktuves un kuru platums ir vismaz 2,5m), kas šķērso vismaz 50 ha lielu meža objektu.

Savukārt tādās ieaudzētās mežaudžu platības, kas lielākas par 50 ha, I un II ugunsbīstamības klases meža tipos jāsadala daļās ar dabisko brauktuvi tā, lai mežaudzes nepārsniedz 25 ha.

Meža objekta autoceļos un dabiskajās brauktuvēs, kas var tikt izmantotas ugunsdzēsības vajadzībām, līdz 1. maijam jānovāc pielūžņojumu, kas var traucēt ugunsdzēsības transporta pārvietošanos.

Tāpat līdz 1. maijam jāsakārto ceļi un piebrauktuves ugunsdzēsības ūdensņemšanas vietām un jāuztur tās tādā stāvoklī, lai nodrošinātu ugunsdzēsības transportlīdzekļu piekļūšanu.

Kā uzver dienestā, meža īpašniekiem, tiesiskajiem valdītājiem un par meža objektiem atbildīgajā personas ir pienākums apsekot savus mežus un pārliecināties, vai meža ugunsapsardzības infrastruktūra atbilst noteiktajām prasībām un, konstatējot neatbilstības, tās novērst. Konsultācijas par meža ugunsapsardzības infrastruktūru var saņemt pie Valsts meža dienesta virsmežniecību inženieriem ugunsapsardzības jautājumos.

Šogad Valsts meža dienests ir reģistrējis jau 40 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto platību 9 ha, no tiem 11 meža ugunsgrēki ir bijuši Zemgales virsmežniecības teritorijā.

Tags

Valsts meža dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form