Muižniece uzdevusi veikt pārbaudi par skolēna neuzņemšanu ģimnāzijā Valmierā
Foto: DELFI

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) uzdevusi Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD) veikt pārbaudi par gadījumu, kad Valmieras Pārgaujas valsts ģimnāzijā atteikts uzņemt bērnu, kurš iepriekš bija mācījies atbilstoši pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas (PMK) ieteiktajai speciālās izglītības programmai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Muižniece sociālajā tīklā "Twitter" norādījusi, ka uzdevusi IKVD nekavējoties veikt pārbaudi par iestādes vadītājas rīcību.

"Laikā, kad virzāmies uz arvien iekļaujošāku izglītību, jo īpaši ģimnāzijas, kam būtu jābūt paraugam citām skolām, nedrīkst pieļaut šādus rupjus pārkāpumus," norāda ministre.

Jau vēstīts, ka tiesībsargs Juris Jansons ir saņēmis sūdzību par Valmieras Pārgaujas valsts ģimnāzijas rīcību, kas atteikusies uzņemt skolā bērnu, kurš iepriekš bija mācījies atbilstoši pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas (PMK) ieteiktajai speciālās izglītības programmai.

Jansons aicina Izglītības un zinātnes ministriju turpināt darbu pie PMK darbības uzlabošanas un iekļaujošas izglītības sistēmas attīstīšanas Latvijā, ņemot vērā bērna intereses un visu bērnu tiesības iegūt izglītību atbilstoši savām spējām un savas dzīvesvietas tuvumā, kā arī nodrošinot iekļaujošas izglītības sistēmas attīstīšanu Latvijā.

Pašlaik tiesībsargs ir vērsies Valmieras novada pašvaldībā ar lūgumu novērst konstatētos trūkumus, organizējot izglītības procesu pašvaldībā, kas pārkāpj tās administratīvajā teritorijā dzīvojošo bērnu tiesības vienlīdzīgi iegūt izglītību atbilstoši savām spējām.

Tikmēr Valmieras novada pašvaldība noraidījusi tiesībsarga pārmetumus par bērna tiesību uz izglītību ierobežošanu, jo attiecīgā skolēna vecāki paši neesot rīkojušies atbilstoši noteiktajai kārtībai.

Tags

Anita Muižniece Izglītība Juris Jansons Twitter Valmiera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form