NEPLP: priekšvēlēšanu TV debates būs plašas un godīgu cīņu veicinošas
Foto: PantherMedia/Scanpix

Pirms pašvaldību vēlēšanām notiks plašas un godīgu politisku sacensību veicinošas deputāta kandidātu debates nacionālajā un reģionālajās komerctelevīzijās visā Latvijā, atgādina Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

NEPLP loceklis Ivars Zviedris uzsver, ka šogad ir pirmā reize, kad NEPLP ir piešķīrusi līdzekļus komerctelevīzijām priekšvēlēšanu debašu raidījumu rīkošanai.

Zviedris apliecina, ka reģionālās televīzijas ļoti nopietni raugās uz pienākumu nodrošināt iespēju ikvienam kandidātu sarakstam piedalīties debatēs, gatavošanās ir rūpīga un, domāju, sniegs ieguldījumu godīgā pirmsvēlēšanu sacensībā. "NEPLP no savas puses aicina kandidātus izmantot šo iespēju runāt ar saviem vēlētājiem un piedalīties demokrātijas procesā," pauž padomes pārstāvis.

NEPLP konkursa rezultātā ir piešķīrusi līdzekļus priekšvēlēšanu debašu rīkošanai četrām reģionālajām un vienai nacionālas apraides komerctelevīzijai. Priekšvēlēšanu raidījumus Kurzemes reģionā veidos SIA "Talsu televīzija", Latgales reģionā SIA "Latgales reģionālā televīzija", Zemgales reģionā SIA "VTV grupa", Vidzemes reģionā SIA "Valmieras TV". Savukārt nacionālā līmeņa debates rīkos AS "Latvijas Neatkarīgā Televīzija".

Par konkursa rezultātā piešķirtajiem līdzekļiem reģionālās televīzijas nodrošinās iespēju visiem deputātu kandidātu sarakstiem pašvaldību vēlēšanās vismaz vienreiz piedalīties priekšvēlēšanu raidījumos elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmās. Nacionālās apraides debatēs piedalīsies kandidātu saraksti, kuriem saskaņā ar sabiedrības domas aptaujām ir reālas iespējas tikt ievēlētiem.

26.februārī Ministru kabinets nolēma piešķirt NEPLP 2013.gadam 170 000 latu Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma izpildes nodrošināšanai – konkursu rīkošanai par priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu un pārraidīšanu 2013.gadā. 35 000 latu paredzēti priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai un pārraidīšanai 2013.gadā nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmās. 135 000 latu paredzēti priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai un pārraidīšanai 2013.gadā reģionālo un vietējo elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmās.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form