No trešdienas Vakcinācijas projekta birojs tiek pilnībā pievienots NVD
Foto: LETA

Vakcinācijas projekta birojs, kas sākotnēji tika izveidots kā Veselības ministrijas (VM) struktūrvienība, no trešdienas, 21. aprīļa, tiek pilnībā pievienots Nacionālajam veselības dienestam (NVD) kā tā struktūrvienība, izriet no otrdienas valdības sēdē lemtā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pabeigt Vakcinācijas biroja reorganizāciju un pievienošanu NVD bija plānots jau iepriekš, taču pēc plašākām diskusijām valdībā par pieprasīto līdzekļu apmēriem, šis process noslēdzies vēlāk nekā sākotnēji plānots.

Atbilstoši Ministru kabineta šī gada 19. janvāra rīkojumam no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" VM tika piešķirts finansējums ne vairāk kā 641 806 eiro apmērā, lai nodrošinātu Vakcinācijas projekta biroja darbību. No šīs summas Vakcinācijas biroja darba atalgojumam 2021. gadam bija paredzēti 525 646 eiro. Savukārt konsultācijām, ekspertīzēm un citiem ārpakalpojumiem - 116 160 eiro.

Tādējādi šobrīd bija nepieciešams paredzēt NVD finansējumu Vakcinācijas projekta biroja darbībai no šī gada 21. aprīļa.

Līdz ar to Ministru kabineta 19. janvāra rīkojumā tika veikti precizējumi pieprasīto līdzekļu apmērā. Valdības atbalstu guva iecere piešķirt finansējumu ne vairāk kā 439 915 eiro apmērā, lai nodrošinātu Vakcinācijas projekta biroja darbību.

No šīs summas Veselības ministrijai tiek piešķirti ne vairāk kā 133 796 eiro par laika periodu līdz šī gada 20. aprīlim, savukārt Nacionālajam veselības dienestam par laika periodu no 21. aprīļa līdz 31. decembrim tiek piešķirti ne vairāk kā 306 119 eiro.

No minētajiem 133 796 eiro Vakcinācijas biroja darba atalgojumam līdz 20. aprīlim tika piešķirti 102 578 eiro.

Līdz ar Vakcinācijas biroja pārveidošanu par NVD struktūrvienību, notiek šīs struktūrvienības pāreja uz vienoto atalgojuma sistēmu. Tā rezultātā, piemēram, vakcinācijas projekta biroja vadītāja 4905 eiro vietā saņems 1917 eiro, kamēr vēl vairāki citi darbinieki - vakcinācijas procesa, loģistikas, informāciju tehnoloģiju un komunikācijas koordinatori - 4247 eiro vietā saņems 1647 eiro.

Savukārt komunikācijas vadītāja asistents 2108 eiro vietā saņems 1190 eiro, bet komunikācijas konsultants - 3300 eiro vietā 1382 eiro. Tikmēr vakcinācijas procesa koordinācijas speciālisti saņems 1382 eiro, lai gan iepriekšējais atalgojums veidoja 2729 eiro un 2446 eiro.

Jau ziņots, ka valdība 24. martā tomēr neskatīja jautājumu par Vakcinācijas projekta biroja darbinieku atalgojuma līdzekļu pārvirzīšanu no Veselības ministrijas uz NVD.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) valdības sēdē sacīja, ka ir būtiski šodienas sēdē skatīt jautājumu par finansējuma pārvirzīšanu uz NVD, lai varētu noslēgt Vakcinācijas biroja reorganizāciju, kā rezultātā šī struktūrvienība tiktu pilnībā pievienota NVD.

Tomēr finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) sēdē norādīja, ka šie atalgojumam paredzētie līdzekļi nav saskaņoti ar Finanšu ministriju (FM), jo vakar, saņemot šo VM rīkojuma projektu, FM to lūdza precizēt. Pēc Reira paustā, norādītais līdzekļu apmērs ir tāds pats, kāds tas bijis vēl pirms reorganizācijas, kad Vakcinācijas birojs bija VM struktūrvienība.

Līdz ar to potenciāli veidojas pretruna, jo VM bija iepriekš norādījusi, ka Vakcinācijas biroja darbinieku atalgojumi reorganizācijas rezultātā vairs nebūs tikpat augsti kā sākotnēji, bet gan "tiks noteikti saskaņā ar vienoto valsts pārvaldes atalgojuma sistēmu".

"Ir jāsaprot konceptuāli, jo likums neļauj maksāt lielākas naudas, un publiski viss ir pateikts, ka tas iekļausies kopējā sistēmā. Patlaban mums vajag atgriezt lieko naudas summu "Līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem" un pārskaitīt tik daudz naudas, cik ir noteikts saistībā ar amata algām," skaidroja Reirs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19 Daniels Pavļuts Jānis Reirs NVD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form