Noskaidroti tiešsaistes hakatona 'MediaHack 2021' uzvarētāji
Foto: Publicitātes attēli

Noslēdzies tiešsaistes hakatons "MediaHack 2021", kurā piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieki gan no Latvijas, gan ārvalstīm, un izstrādāja risinājumus mediju vides uzlabošanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komandām labākus rezultātus palīdzēja sasniegt 20 pieredzējuši biznesa, tehnoloģiju un mediju jomas mentori. Pasākuma laikā tika izstrādātas 14 jaunas idejas četrās kategorijās: "Mediju satura radīšana", "Mediju satura izplatīšana", "Interaktīvs un iesaistošs mediju saturs" un "Nākotnes mediji".

Finālā žūrija noteica trīs labākās komandas, kuras cīnījās par balvu fondu 3000 eiro apmērā.

"MediaHack 2021" žūrijas loceklis un portāla "Delfi" valdes priekšsēdētājs Konstantīns Kuzikovs norādījis, ka hakatona dalībnieki apliecinājuši, ka 48 stundu laikā spēj radīt gan risinājumu prototipus, kā arī uzklausīt potenciālos sadarbības partnerus un risinājuma lietotājus, lai novērtētu idejas dzīvotspēju.

"Delfi" regulāri rūpējas par mediju nozares attīstību un kvalitatīvu izaugsmi, organizējot jauno žurnālistu skolu, atbalstot studentus ar stipendijām un prakses vietām. Atbalstām projektu, jo uzskatām, ka šis ir lielisks veids, kā piesaistīt jauniešus mediju nozarei," sacījis Kuzikovs.

Par "MediaHack 2021" hakatona uzvarētāju tika atzīta komanda "RE:CYCLE", kura izstrādāja aplikāciju, lai izglītojošā un interaktīvā veidā veicinātu sabiedrības iesaistīšanos atkritumu šķirošanā.

Pirmajai vietai "Delfi" nodrošināja 1500 eiro naudas balvu, kā arī izteica gatavību informatīvi atbalstīt projektu. Otro vietu un 1000 eiro naudas balvu ieguva komanda "LA:VA", kura izstrādāja personīgo runas asistenta prototipu. Šis risinājums mediju jomas pārstāvjiem palīdz veikt balss satura analīzi, kā arī nodrošina izglītojušu saturu par runas kvalitātes uzlabošanu. Trešo vietu un naudas balvu 500 eiro apmērā ieguva komentāru vadības platforma "Karero", kas paredzēta drošai mediju satura komentēšanai un komentētāju kopienas veidošanai.

"MediaHack 2021" tiešsaistes hakatonu sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti organizēja biedrība "WindHackers", kuras mērķis ir veicināt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu ideju veidošanos jauniešu vidē, kā arī apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro sadarbību un jaunu uzņēmumu izveidi.

"Mēs saskaramies ar sociālo mediju gigantu dominances, viltus ziņu un esošo mediju biznesa modeļu izaicinājumiem, tāpēc mums ir vajadzīgi drosmīgi un novatoriski risinājumi, lai mediji būtu uzticami, iesaistoši un pieejami ikvienam. Vēlos pateikt paldies gan dalībniekiem, gan partneriem, un īpašs paldies mentoriem, kuri palīdzēja komandām sasniegt labākus rezultātus. Aicinu komandas turpināt darbu pie iesāktā, un ceru, ka pēc kāda laika dzirdēsim par jūsu panākumiem gan Latvijā, gan starptautiski", sacījis hakatona organizators un biedrības "WindHackers" vadītājs Kārlis Skuja.

"MediaHack 2021" žūriju veidoja mediju, akadēmiskās un uzņēmējdarbības vides pārstāvji - "Delfi" valdes priekšsēdētājs Kuzikovs, LU Inovāciju centra LUMIC direktore Signe Bāliņa, Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna, SIA Tilde valdes locekle Indra Sāmīte, kā arī investors un jaunuzņēmuma "Efectio" vadītājs Artūrs Bernovskis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas Tehniskā universitāte Signe Bāliņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form