Ogres pašvaldība apsūdz LTV nepatiesas informācijas sniegšanā
Foto: Shutterstock

21. jūnijā LTV 1 raidījuma "De facto" sižetā par pārkāpumiem Ogres novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē (PII) "Riekstiņš" izskanējuši nepatiesi apgalvojumi, portālam "Delfi" ziņo Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis: "Televīzijas raidījuma "De facto" veidotāji skatītājiem ir snieguši nepatiesu informāciju, tādējādi maldinot sabiedrību un diskreditējot Ogres novada pašvaldības domi. Mēs esam par vārda brīvību, taču vārda brīvību nedrīkst asociēt ar nepatiesas informācijas sniegšanu – tas ir pilnīgi nepieļaujami."

Kā vēsta Nikolajs Sapožņikovs, sižets sākas ar informāciju, ka Ogres novada pašvaldības domē Korupcijas novēršanas birojs (KNAB) ir veicis kratīšanu. Šī informācija nav patiesa – nekāda kratīšana nav notikusi. KNAB pieprasītie dokumenti tika izsniegti normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Saskaņā ar pašvaldības pārstāvja norādīto, neatbilst patiesībai apgalvojums par informācijas slēpšanu un jautājuma par pārkāpumiem PII "Riekstiņš" un iestādes vadītājas Vitas Kravales atbildību izskatīšanu slēgtā sēdē – gan pašvaldības domes komitejas sēdē 2015. gada 15. janvārī, gan domes sēdē 22. janvārī darba kārtībā iekļautie jautājumi tika izskatīti parastajā kārtībā, klātesot PII "Riekstiņš" bērnu vecākiem, pašvaldības administrācijas darbiniekiem, pagastu pārvalžu vadītājiem, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, citiem interesentiem, jo, kā zināms, gan domes komiteju sēdes, gan domes sēdes ir atklātas. "

Jau kopš 2013. gadā Ogres novada pašvaldības domes komiteju un domes sēžu gaitai var sekot līdzi gan internetā tiešraidē, gan iepazīties ar sēžu gaitu video arhīvā Ogres novada pašvaldības interneta vietnē www.ogresnovads.lv.

Kā ziņo Ogres pašvaldības pārstāvis, ar PII "Riekstiņš" saistītais jautājums, tāpat kā jebkurš Ogres novada pašvaldības domes sēžu darba kārtībā iekļautais jautājums, tika izskatīts, nodrošinot maksimāli iespējamo atklātību – tātad pilnīgi pretēji raidījumā "De facto" izskanējušajam apgalvojumam, ka domes vadība ir centusies kaut ko slēpt un "informācijai uzspieda ierobežotas pieejamības zīmogu".

Pagājušā gada aprīlī mainījās Ogres novada pašvaldības domes vadība, un 2014. gada 27. novembrī domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis izdeva rīkojumu par personāla vadības audita veikšanu PII "Riekstiņš" – šāds solis liecina par domes vadības vēlēšanos novērst pārkāpumus, kas šajā izglītības iestādē tika pieļauti iepriekšējās domes vadības laikā, norāda Sapožņikovs.

"Ogres novada pašvaldības domes sēdē 2015. gada 22. janvārī par auditā konstatētajiem pārkāpumiem tika izteikts rājiens (par šādu lēmumu balsoja 14 deputāti, 2 deputāti balsoja pret un viena deputāte balsojumā atturējās, lēmums pieejams interneta vietnē www.ogresnovads.lv/Pašvaldība/Lēmumi/)."

Šāda lēmuma pieņemšana saistīta ar PII "Riekstiņš" bērnu vecāku (106 paraksti) iesniegumu ar lūgumu neatbrīvot V. Kravali no PII "Riekstiņš" vadītājas amata, vēsta Sapožņikovs.

"Ogres novada pašvaldības dome pieprasa LTV 1 raidījuma "De Facto" redakcijai atsaukt nepatieso informāciju. Ja tas netiks izdarīts labprātīgi, pašvaldība patur sev tiesības vērsties tiesā," informē pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB Korupcija LTV Televīzija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form