Otrdien vakcinēti aptuveni 9000 iedzīvotāju
Foto: F64

Otrdien, 4. maijā, pret Covid-19 vakcinēti aptuveni 9000 iedzīvotāju, kas ir gandrīz puse no maija sākuma brīvdienās plānotā apjoma, pastāstīja Vakcinācijas projekta komunikācijas konsultante Agnese Strazda.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa informēja, ka no 1. maija līdz 3. maijam kopā vakcinēti vismaz 9800 iedzīvotāji, no tā vismaz 1411 saņēmuši otrās vakcīnas devas. Tai skaitā 1.maijā vakcinēti vismaz 5800, 2. maijā – 1527, bet 3. maijā – 2500 iedzīvotāji.

Strazda atgādināja, ka 1. maijā vakcinācija notika 12 centros, 2. un 3. maijā – trijos, bet otrdien – 13 centros. "Ņemot vērā, ka vakcinācija notika pēc iepriekšēja pieraksta, jau iepriekš bija iespēja novērtēt kalendāru aizpildīšanās intensitāti, kā arī papildu uzrunāt iedzīvotājus pieteikties," sacīja Vakcinācijas projekta pārstāve.

Viņa atzīmēja, ka pieraksti bija pilnībā veikti, bet, pēc vakcinācijas veicēju novērojuma, redzams, ka neatnāk aptuveni 2-5% no iedzīvotājiem.

"Vakcinācija šodien norisinājās ļoti mierīgi, cilvēki nāca uz norādītajiem laikiem, par ko iedzīvotājiem paldies. Gaidīšana rindā pie jaunās iepriekšējās pierakstu kārtības iespējama tikai pie kādiem būtiskiem sistēmu darbības traucējumiem vai arī ļoti priekšlaicīgas cilvēku nākšanas uz vakcinācijas vietu," sacīja Strazda, atgādinot, ka no pirmdienas vietnē "manavakcina.lv" jebkurš Latvijas iedzīvotājs vecumā virs 18 gadiem var izvēlēties sev tuvāko un ērtāko vakcinācijas pret Covid-19 vietu un pieraksta laiku.

Pēc viņas teiktā, tajos centros, kur tehniskā sistēmas ķibele notika, arī sāka veidoties rindas. "Turpināsim arī atgādināt, ka uz vakcināciju jānāk maksimāli 10 līdz 15 minūtes pirms laika," klāstīja projekta pārstāve un piebilda, ka rindu veidošanās piedzīvota tikai vienā no četrām maija brīvdienu dienām.

Tāpat Strazda uzsvēra, ka šajā nedēļā vakcinācija lielajos centros turpināsies – līdz pat svētdienai katru dienu būs atvērti no diviem līdz pat 15 liela mēroga centriem. Kopējā vakcinācijas jauda tiek plānota, ņemot vērā vakcīnu apjomus, kas tiek saņemti Latvijā, pieraksta laiku atvēršanu vietnē "manavakcina.lv", kā arī nepieciešamību nodrošināt vakcināciju mājās un izbraukumos līdz šim noteiktajās prioritārajās grupās.

Turpmākās nedēļas lielie centri turpinās strādāt, lai maksimāli nodrošinātu iespēju atvērt jaunus vakcinācijas pierakstus vietnē "manavakcina.lv". Kā skaidroja Strazda, tas ļaus arī tiem, kuri zvana pa tālruni 8989, ar operatoru palīdzību izvēlēties vēlamo vakcinācijas vietu un laiku.

Rīt, 5. maijā, vakcinācija turpināsies arī pie ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādē, kā arī 10 vakcinācijas centros tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Iedzīvotājus, kuriem nav pieraksts uz centriem, aicina pie tiem nedrūzmēties.

Kopumā patlaban Latvijā izmantotas 321 000 vakcīnas. Tostarp vairums ir no līdzšinējām prioritārajām grupām, piemēram, 57 000 devu iedzīvotājiem ar hroniskām saslimšanām, 126 000 devu – prioritārajai grupai iedzīvotājiem 60 gadiem, 16 000 devu – sociālās aprūpes centru darbiniekiem un klientiem, 16 000 devu – izglītības iestāžu darbinieki, bet 4500 devu – operatīvo dienestu darbiniekiem.

Pašreiz kopumā 52 000 pieteikumi vakcinācijas laikam un vietai saņemti tieši no "manavakcina.lv" jaunās versijas.

Jau vēstīts, no pirmdienas vietnē "manavakcina.lv" jebkurš Latvijas iedzīvotājs vecumā virs 18 gadiem var izvēlēties sev tuvāko un ērtāko vakcinācijas pret Covid-19 vietu un pieraksta laiku.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form