Paaugstināta riska un slodzes apstākļos strādājošajiem varēs piemaksāt līdz 60% no algas
Foto: Shutterstock

Paaugstināta riska un slodzes apstākļos strādājošajiem varēs piemaksāt līdz 60% no algas, ceturtdien ārkārtas sēdē lēmusi valdība.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministru kabinets vienojies nodrošināt piemaksas par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos sabiedrības veselības apdraudējuma situācijā saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu valsts pārvaldes iestādēs un valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās nodarbinātajām ārstniecības personām, amatpersonām ar speciālām dienesta pakāpēm un pārējiem nodarbinātajiem.

Paredzams, ka no budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" tiks piešķirti papildu līdzekļi, lai izmaksātu piemaksas par laika periodu no 1. aprīļa līdz 31. maijam.

Piemaksu 60% apmērā no algas varēs saņemt, ja nodarbinātais ir bijis tiešā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām vai ir iesaistīti testēšanas procesā. Piemaksu saņems arī nodarbinātais, kurs ir tiešā saskarē ar Covid-19 riska grupas pacientiem, kuriem nav apstiprināta slimība, bet ir jāievēro karantīna vai pašizolācija.

Tāpat piemaksu varēs saņemt nodarbinātais, kurš veic darbu paaugstinātas intensitātes un apdraudējuma apstākļos, nodrošinot īpašu un nozīmīgu ieguldījumu ārkārtējā situācijā noteikto pasākumu īstenošanā, kuri ir saistīti ar proaktīvu rīcību Covid-19 pandēmijas ierobežošanā un izraisīto seku mazināšanā.

Tiesa, šī prasība neattieksies uz tām ārstniecības personām un citiem nodarbinātajiem, kuriem jau ar Ministru kabineta lēmumu tiek piešķirtas piemaksas.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien lēma pagarināt Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12. maijam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form