Pagaidām nepārskatīs atteikumu rosināt disciplinārlietu pret advokātu Miķelsonu
Foto: Shutterstock

Zvērinātu advokātu padome (ZAP) pagaidām nepārskatīs savu lēmumu par atteikšanos rosināt disciplinārlietu pret advokātu Mārci Miķelsonu, informēja padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

ZAP otrdien nolēmusi pie jautājuma par Miķelsona iespējamiem ētikas pārkāpumiem atgriezties vien pēc tam, kad būs stājies spēkā nolēmums civilstrīdā starp SIA "NPBC" un "Menard Port LLC" par kopīpašumā esošajam uzņēmumam "NP Business Centre" nodarīto zaudējumu piedziņu.

Kaminska norādīja, ka šis jautājums tiks aktualizēts, ja konkrētajā civillietā, skatot lietas materiālus tiesā, tiešām tiks konstatēts, ka Miķelsons kādā veidā ir veicis neētiskas darbības.

Kā ziņots, koncerna "Nordic Partners Limited" valdes priekšsēdētājs Daumants Vītols un vairāki Latvijas uzņēmumi, tostarp AS "Laima", AS "Staburadze", SIA "NP Foods", bija lūguši ZAP pārskatīt padomes iepriekš pieņemto lēmumu par atteikšanos ierosināt disciplinārlietu pret Miķelsonu. Saņemtos iesniegumus ZAP bija paredzējusi skatīt šodien.

Minētie uzņēmumi kategoriski nepiekrita ZAP lēmumam nerosināt disciplinārlietu par Miķelsona ētikas normu pārkāpumiem, atsaucoties uz lietas noilgumu. Uzņēmumi iesniegumā ZAP norādīja, ka publiski pieejamā informācija liecina, ka ZAP Ētikas komisija ir konstatējusi rupjus advokāta ētikas normu pārkāpumus, turklāt ētikas normu pārkāpumiem nav noilguma un Ētikas komisijas lēmums ir galīgs un negrozāms.

Uzņēmumi aicināja ZAP ņemt vērā Ētikas komisijas rekomendāciju, pārskatīt savu lēmumu un rosināt disciplinārlietu par Miķelsona rīcību, nosūtot pārbaudes materiālus un Ētikas komisijas atzinumu par pārkāpumu esamību uz ZAP kolēģijas Disciplinārlietu komisiju.

"Laimas" preses pārstāve Maija Dulle-Sūniņa iepriekš papildināja, ka ZAP ir iesniegti jauni pieteikumi par Miķelsona Advokatūras likumam un zvērinātu advokātu ētikas normām neatbilstošo rīcību, izplatot nepatiesu un apmelojošu informāciju plašsaziņas līdzekļos, kas uzskatāma par neslavas celšanu.

Kā ziņots, ZAP iepriekš lēma noraidīt padomes Ētikas komisijas ierosinājumu pārsūtīt Miķelsona lietu Disciplinārlietu komisijai. Līdz ar to lieta tika izbeigta un disciplinārlieta netika rosināta.

ZAP priekšsēdētāja vietniece Kaminska iepriekš apstiprināja, ka padome par Miķelsonu bija saņēmusi vairāku fizisku un juridisku personu iesniegumus, kurus nodeva izvērtēšanai padomes Ētikas komisijai. Komisija, izvērtējot viedokļus, bija aicinājusi ZAP ierosināt disciplinārlietu pret Miķelsonu. Kopumā par Miķelsonu bija saņemtas astoņas sūdzības, kuras tika apvienotas vienā lietā.

Ar iesniegumu par Miķelsona iespējamiem ētikas pārkāpumiem ZAP vērsās "Nordic Partners Limited" koncerns. Kopš 2002.gada Miķelsons sniedzis juridiskās konsultācijas "Nordic Partners" koncerna uzņēmumiem, izmantojot komercsabiedrības SIA "Konsultāciju sabiedrība Neibergs&Partneri" starpniecību, kas esot rupjš advokātu darbības noteikumu pārkāpums.

Tika norādīts, ka "vairāku gadu garumā advokātam bija pieejama faktiski visu "Nordic Partners" koncerna uzņēmumu iekšējā informācija, tostarp komercnoslēpumu saturoša informācija". Uzņēmuma pārstāve minēja, ka ZAP uzmanība tika vērsta uz to, ka "Menard Port LLC" prasība pret minētā koncerna uzņēmumiem ir celta Miķelsona personīgās interesēs un viņa labā pret saviem bijušajiem klientiem. Pēc koncerna domām, tādējādi Miķelsons ir pārkāpis advokāta ētikas normas.

"Advokatūras likuma 67.pants nosaka, ka zvērināts advokāts nedrīkst izpaust sava pilnvaru devēja noslēpumus ne tikai lietas vešanas laikā, bet arī pēc tam. Savukārt likuma 65.pants nosaka, ka zvērināts advokāts nedrīkst būt vienā un tajā pašā laikā abu pušu padomnieks un pilnvarnieks, viņš nedrīkst arī pāriet vienā un tajā pašā lietā no vienas puses pie otras," skaidrots paziņojumā.

Jau ziņots, ka patlaban tiesiskā ceļā tiek risināts civilstrīds starp SIA "NPBC" un "Menard Port LLC" par kopīpašumā esošajam uzņēmumam "NP Business Centre" nodarīto zaudējumu piedziņu. Tiesvedībā, kurā iesaistīta arī "Laima" un citi "NP Foods" grupas uzņēmumi, prasītājs "MenardPort LLC" vēlas no 28 atbildētājiem piedzīt nodarītos zaudējumus 5,3 miljonu eiro apmērā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Laima NP Foods Staburadze
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form