Pagājušajā nedēļā Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 50%; stacionēto par 32%
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ja vēl divas nedēļas atpakaļ bija novērojama stabilizācijas tendence saslimstības rādītāju līknēs, tad pagājušajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits atkal ievērojami pieaudzis – par 50%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katru dienu bija reģistrēti vidēji 550 Covid-19 gadījumi, kas ir par 190 gadījumiem vairāk nekā iepriekšējā nedēļā. Pozitīvo Covid-19 testu īpatsvars pieaudzis no 6,8% līdz 8,4%, un šis procents ir vēl lielāks tiem cilvēkiem, kuri izmeklēti, jo saslimuši ar akūtu elpceļu infekcijas slimību.

Veicot Covid-19 gadījumu epidemioloģisko izmeklēšanu, līdz 47% ir samazinājies izsekojamo gadījumu skaits, kad saikne ar citu Covid-19 gadījumu vai uzliesmojumu ir zināma.

No izsekotiem Covid-19 gadījumiem visvairāk (35%) inficējušies mājsaimniecībā jeb no ģimenes locekļiem vai cilvēkiem, ar kuriem dzīvo kopā. Piektā daļa (20%) inficējušies darba vietā, nepilni 12% pozitīvo gadījumu – ārstniecības iestādēs (pārsvarā medicīnas darbinieki). Pagājušajā nedēļā Covid-19 uzliesmojumi vairāk skāruši sociālās aprūpes centrus, kur inficējušies gan klienti, gan darbinieki. Nedaudz samazinājies to cilvēku īpatsvars, kuri inficējušies darba vietās un izglītības iestādēs.

Stacionēto Covid-19 pacientu skaits aizvadītās nedēļas laikā pieaudzis par 32% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, un dienā tika stacionēti vidēji 62 pacienti, kas ir par 15 pacientiem dienā vairāk, nekā nedēļu iepriekš.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati liecina, ka pieaudzis trīsdesmitgadnieku skaits, kuri stacionāros ārstējas ar vidēji smagu slimības gaitu (no 19 pacientiem uz 29), savukārt ar smagu slimības gaitu stacionāros ārstējas 7 pacienti vecumā no 40-49 gadiem.

Jau vēstīts, ka pagājušajā diennaktī veikti 2135 Covid-19 testi, reģistrēti 100 jauni saslimšanas gadījumi, bet deviņi inficētie miruši, liecina SPKC apkopotā informācija.

Mirušie pārstāv šādas vecuma grupas: trīs personas vecuma grupā no 65 līdz 75, divas no 75 līdz 85, četras no 85 līdz 95 .

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem: 4,7%.

Latvijā kopā saslimušas 17075 personas un 1795 izveseļojušās.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā straujo Covid-19 infekcijas izplatīšanos un pieaugošo veselības nozares pārslodzes risku, valdība atkārtoti izsludinājusi ārkārtējo situāciju uz četrām nedēļām jeb laiku no 9. novembra līdz 6. decembrim.

Tās laikā noteikti stingri pulcēšanās un citi ierobežojumi, lai stabilizētu situāciju un novērstu strauju Covid-19 izplatību.

Līdz 6. decembrim nedrīkst notikt publiski pasākumi klātienē. Ārkārtējās situācijas laikā nedrīkst sniegt pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Stingras prasības ārkārtējās situācijas laikā ir arī sabiedriskās ēdināšanas vietām, kā arī tirdzniecības centriem.

Eiropas Savienība (ES) šogad varētu apstiprināt pirmās vakcīnas pret jauno koronavīrusu. Plānots, ka jau nākamā gada pirmajā ceturksnī vakcīnas būs pieejamas ES dalībvalstīs, tostarp Latvijā.

Šobrīd plānots, ka kopumā valsts apmaksāta vakcīna varētu tikt nodrošināta vairāk nekā 800 000 cilvēku. Ja vakcīnu ražotāji apstiprinās Latvijas pasūtījumu, šis skaits varētu būt lielāks.

Covid-19 vakcīnas tiks apmaksātas no valsts budžeta. Veselības ministrijas stratēģija paredz, ka brīdī, kad tās būs pieejamas, Latvijā vakcinācija notiks pakāpeniski. Vispirms vakcinēs medicīnas darbiniekus, savukārt pēc tam sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus, tiem sekos citi cilvēki, kuri ir riska grupās.


Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

SPKC Koronavīruss Covid-19 NVD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form