Par darbu Covid-19 laikā policistu un robežsargu piemaksām piešķir 2,5 miljonus eiro
Foto: F64

Ministru kabinets otrdien, 1. februārī, lēma piešķirt finansējumu 2 515 967 eiro apmērā Iekšlietu ministrijai (IeM) no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas policijas un robežsardzes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piemaksas paredzētas par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanā par laika posmu no 2021. gada 1. decembra līdz 31. decembrim, kā arī, lai nodrošinātu policijas amatpersonām samaksu par virsstundu darbu, kas izveidojies laikposmā no 2021. gada 1. septembra līdz 2021. gada 31. decembrim.

Piemaksu nodrošināšanai un samaksai par virsstundu darbu Valsts policijai paredzēts piešķirt 2 173 615 eiro, Valsts policijas koledžai – 648 eiro, Valsts robežsardzei – 341 704 eiro.

Piemaksas apmērs par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos par vienu iesaistes stundu paredzēts 75% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktos kritērijus un uzskaitīto amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu.

Piemaksas tiek noteiktas gadījumos, kad amatpersona ir bijusi tiešā pierādāmā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām, Covid-19 riska grupas pacientiem, kuriem nav apstiprināta slimība, bet ir jāievēro karantīna vai pašizolācija, kā arī gadījumos, kad amatpersona piedalījusies pasākumos, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un noteikto ierobežojumu kontroli.

Piešķirts arī finansējums 209 581 eiro apmērā, lai iestādēm kompensētu papildu izdevumus saistībā ar vidējās izpeļņas pieaugumu, kas rodas, nosakot atlīdzību par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Valsts robežsardze Iekšlietu ministrija Ministru kabinets Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form