Par Liepājas mēru atkārtoti ievēlēts Uldis Sesks
Foto: DELFI

Ceturtdien notikušajā pirmajā jaunā sasaukuma Liepājas domes sēdē par Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Uldis Sesks (Liepājas partija), informēja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Simona Petrovica.

Sesks amatā ievēlēts ar 11 deputātu balsīm. Par Sesku balsoja seši Liepājas partijas deputāti un pieci LRA deputāti.

Par otru domes priekšsēdētāja amatam izvirzīto kandidātu Valēriju Agešinu ("Saskaņa") nobalsoja četri "Saskaņas" deputāti.

Pirmajā domes sēdē tika ievēlēti arī trīs Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieki. Pirms balsošanas "Saskaņas" pārstāvji pauda viedokli, ka trīs domes priekšsēdētāju amata vietas esot pārāk daudz. Pēc Agešina domām, tas prasa nevajadzīgus liekus tēriņus, turklāt apstākļos, kad ir samazinājies iedzīvotāju skaits. Viņaprāt, "var iztikt ar vienu mēru un vienu vietnieku." Balsojumā par trim mēra vietniekiem visi četri "Saskaņas" deputāti balsoja "pret". Visi mēra vietnieki tika ievēlēti ar sešām Liepājas partijas deputātu balsīm un piecām LRA balsīm "par".

Par vietnieku pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos atkārtoti ievēlēja Gunāru Ansiņu (Liepājas partija), par vietnieku izglītības, kultūras un sporta jautājumos - Ati Deksni (LRA), bet par vietnieku tūrisma un investīciju jautājumos - Ģirtu Kronbergu (LRA).

Jau ziņots, ka koalīcijas līgumu par sadarbību Liepājas domē parakstījusi līdzšinējā Liepājas mēra Seska vadītā Liepājas partija un LRA ar tās Liepājas saraksta līderi Vilnīti priekšgalā. Koalīcijas partneri pirms tam vienojušies, ka sākotnēji LRA domes priekšsēdētāja amatam atbalstīs viņa kandidatūru. Vienošanās arī paredz, ka 2018. gada rudenī LRA domes priekšsēdētāja amatam virzīs savu pārstāvi. Vilnītis nenoliedza, ka tas varētu būt viņš.

Ārpus jaunās Liepājas domes koalīcijas palikusi partija "Saskaņa", lai arī sākotnēji LRA risināja sarunas ar "Saskaņu", un netika arī izslēgta iespēja, ka Sesks varētu zaudēt mēra amatu. Biedrības "Liepājnieki" pārstāvji, kuri no LRA saraksta ievēlēti domē, pēc notikušajām sarunām ar partiju "Saskaņu" nolēma ieturēt pauzi. Kā toreiz skaidroja Vilnītis, sabiedrība esot sadalījusies divās daļās - vieni uzstājot, ka latviskajām partijām kopā jāveido koalīcija, bet citi tikpat skaļi paužot, ka domes koalīcija jāveido bez pašreizējā Liepājas mēra Seska Liepājas partijas. Kā norādīja Vilnītis, tie ir divi krasi atšķirīgi, viens otru izslēdzoši varianti, tāpēc sarunas esot bijušas ļoti sarežģītas.

Vēlēšanās Liepājā uzvarējusi līdzšinējā mēra Seska vadītā Liepājas partija, Liepājas domē iegūstot sešas deputātu vietas. Piecus deputāta mandātus ieguvusi LRA, bet četrus - "Saskaņa". Citas partijas 5% vēlēšanu barjeru nav pārvarējušas.

Tags

Liepājas partija Uldis Sesks

Comment Form