Par gadsimta notikumu Latvijā BNS rīkotās aptaujas dalībnieki atzinuši Latvijas Republikas proklamēšanu 1918. gadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pēc apkopotajiem aptaujas rezultātiem, Latvijas valsts nodibināšanu par svarīgāko notikumu atzinuši 165 aptaujas dalībnieki.

Decembra sākumā atklātajā aptaujā piedalījušies 415 balsotāji.

55 no aptaujas dalībniekiem par nozīmīgāko gadsimta notikumu atzinuši “Internet” ieviešanu astoņdesmito gadu beigās, savukārt Latvijas neatkarības deklarācijas pieņemšana ierindojas tikai trešajā vietā pēc nozīmības — par to balsojuši 49 aptaujas dalībnieki.

28 balsis atdotas par Tautas frontes izveidošanos un “Baltijas Ceļu”, 14 balsotāji par nozīmīgāko notikumu nosaukuši I pasaules karu un Latvijas iedzīvotāju masveida deportācijas 1941. — 1949. gadā, bet 13 balsotāji — Latvijas okupāciju 1940. gadā un arī pirmo televīzijas pārraidi 1954. gadā.

Latviešu strēlnieku piedalīšanos revolūcijā, Krievijas armijas izvešanu un Skrundas lokatora slēgšanu par gadsimta notikumu atzinuši 11 aptaujas dalībnieki, Kārļa Ulmaņa valsts apvērsumu, janvāra barikādes un augusta puču 1991. gadā, kā arī pirmo radio pārraidi 1925. gadā — 9 balsotāji, bet 1905. gada revolūciju — 6 no aptaujas dalībniekiem.

Četri no aptaujas dalībniekiem par nozīmīgāko gadsimta notikumu minējuši Ķeguma spēkstacijas uzbūvēšanu 1939. gadā, trīs- par ziedojumiem celtā Brīvības pieminekļa atklāšanu 1935. gadā, un tikai divi — ASV un Baltijas hartas parakstīšanu 1998. gadā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form